X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ööpäevaga lisandus 226 koroonadiagnoosi, suri üks inimene

{{1605433080000 | amCalendar}}
Autor/allikas: ERR

Viimase ööpäevaga tuvastati 226 uut koroonaviiruse kandjat. Laupäeval suri 84-aastane naine. Kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta kerkis 199,4-ni.

Viimase ööpäevaga analüüsiti kokku 5238 koroonaproovi, millest esmase positiivse tulemuse andis 226. Esmaste positiivsete tulemuste osakaal testide koguarvust on 4,4 protsenti.

Haiglaravil viibib 84 inimest, neist viis on juhitaval hingamisel. Viimase ööpäevaga lisandus haiglasse 11 inimest. Koroonaviirusesse on kokku surnud 81 nakatunud inimest.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale (130). Ida-Virumaale lisandus 53, Tartumaale 13, Pärnumaale seitse, Lääne-Virumaale ja Raplamaale neli, Järvamaale, Põlvamaale, Võrumaale ja Saaremaale kaks ning Hiiumaale ja Valgamaale üks positiivne testitulemus.

Viie positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht, mis reeglina tähistab välismaalasi.

Põhja regionaalosakonna koroonaviiruse nakkusjuhtudest 78 juhul sai inimene viiruse läbi lähikontakti varasema haigestunuga, kahel juhul toodi haigus sisse Venemaalt ja 54 juhul nakkusallikas ei selgunud. Ülejäänud juhtumid on täpsustamisel.  

Põhja regionaalosakonna poolt on jälgimisel üle 12 000 inimese, kellest 1449 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 28 kollet. Kooli koldeid on kokku kuus, lasteaia koldeid üks, töökoha koldeid on kokku seitse, ürituste koldeid kolm ja muu kontakti koldeid kaheksa. Lisanduvad veel Rapla hooldekeskuse kolle, haiglakolle ja Tallinna vangla kolle.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 3500 inimese, kellest haigestunud on 619. Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud nakkusjuhtudest kuuel juhul sai inimene viiruse pereliikmelt ja neljal juhul tuttavalt. Kaks nakatumist on seotud huvitegevuse harrastamise, kaks koolis viibimise ja kaks töötamisega. Ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel. Lääne-Virumaa uutest juhtudest kaks on seotud perekondliku nakatumisega, ühel juhul sai inimene viiruse tuttavalt ja ühel juhul koolist.

20 juhul sai inimene nakkuse pereliikmelt, kaheksa juhtumit oli seotud kooli ja kaheksa töökohaga. Kuuel juhul sai inimene viiruse trennist, neljal juhul huvitegevuse käigus, neljal juhul tuttavalt ning ühel juhul kinnipidamisasutusest. Venemaalt toodi sisse kaks uut koroonaviiruse juhtumit. 

Ida regiooni tööpiirkonnas on 13 aktiivset kollet. Kokku on koolikoldeid kolm: Sillamäel kaks, Kohtla-Järvel üks ja Jõhvis üks. Kaks kollet on lasteaedades: üks Narvas ja teine Kohtla-Järvel. Töökohakoldeid on kokku viis: üks Narva-Jõesuus, üks Sillamäel, üks Narvas, üks Jõhvis ja üks Tapal. Viru Vangla koldes on 231 inimest, Narva jäähoki koldes on 67 inimest.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1800 inimest, kellest 251 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on neli aktiivset kollet, üks on 38 inimesega hooldekodu kolle. Töökohakoldes on seitse inimest, hobikoldes on seitse inimest ning õppeasutuse koldes samuti seitse inimest.

Tartumaa üks nakatunu sai viiruse hooldekodust ja üks ajateenistuses viibides, ühel juhul sai inimene nakkuse pereliikmelt. Kaks Põlvamaa juhtumit on seotud hooldekodu koldega, Võrumaa nakkusjuht on seotud töökohaga. Ülejäänud lõuna regionaalosakonna juhtumite asjaolud on täpsustamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle tuhande inimese, kellest 142 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kaks kollet Hiiumaal, kus pereürituse koldes on 12 inimest ja perekoldes kuus. Pärnumaal on jälgimisel üks kümne nakatunuga kooli kolle ja hooldekodu kolle, kus on 12 nakatunut.

Hiiumaa uue nakkusjuhu puhul sai inimene viiruse tuttavalt, üks Saaremaa nakatunu nakatus koroonaviirusesse pereliikmega suheldus. Pärnumaa uutest juhtudest nelja puhul sai inimese viiruse pereliikmelt ja ühel juhul tuttavalt. Ülejäänud juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: