Venemaa teeb Arktikas taas koostööd välismaise kapitaliga

Arktika
Arktika Autor/allikas: Fiona Paton/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0)

Singapuri globaalne kütusetreider Trafigura ostab osaluse Venemaa Arktika nafta projektis Vostok, läbirääkimised toimuvad juba ka teiste rahvusvaheliste ettevõtetega.

16 novembril teatas Venemaa naftakompanii Rosneft, et nad müüvad 10 protsenti oma osalusest Vostokis Trafigurale.

Singapuri investeerimisfirmal Trafigural on Rosneftiga aastased koostöökogemused. 

Venemaa naftafirma peab läbirääkimisi veel teiste potentsiaalsete investoritega, kõige rohkem on räägitud India kompaniidest. India nafta ja gaasi minister Dharmendra Pradhan kinnitas juba 2020. aasta alguses, et India kompaniid osalevad Arktika projektis. 

Samaaegselt oli Indiat külastamas Venemaa välisminister Sergei Lavrov, kes ütles, et "India võib olla esimene mitte Arktika riik, kes osaleb sealsete maavarade kaevandamisel".

Rosneft peab võimaliku koostöö osas Arktikas läbirääkimisi ka Suurbritannia naftafirmaga BP.

Vostoki projekti asukohaks Arktikas saab olema Taimõri poolsaar. Rosnefti esimees Igor Setšini sõnul tuleb sinna ehitada 15 uut tööstushoonet, kolm lennujaama, sadam ja tuhandeid kilomeetreid uusi torujuhtmeid.

Arktika nafta projekt loob tuhandeid uusi töökohti, luuakse täiendavaid stiimuleid kõrgtehnoloogiliste seadmete lokaliseerimiseks ja suurendatakse kodumaist nõudlust erinevate tööstusharude toodete järele, teatas Rosneft

Nafta transportimiseks plaanitakse kasutama hakata Põhja-Jäämere laevateed, mille mõju saab kohalikule keskkonnale olema märkimisväärne.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: