Solmani sõnul võiks riik maksta kinni lapsehoidja tööjõumaksud

Riina Solman.
Riina Solman. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riik võiks enda kanda võtta lapsehoidja või lapsi sõidutava autojuhi tööjõumaksud, mis vähendaks perede sõltuvust tööandjast, ütles rahvastikuminister Riina Solman (Isamaa), kes kavatseb idee viia valitsusse arutamiseks.

Solmani sõnul on koroonakriis toonud välja töö- ja pereelu ühildamise kitsaskohad ning tööjõumaksude tasumine annaks peredele parema võimaluse lapsehoidja või ka lapsi sõidutava autojuhi palkamiseks.

"Mõnes riigis, näiteks Prantsusmaal, rakendatakse juba mõnda aega praktikat, kus lapsehoidja tööjõumaksud maksab riik. See muudab lapsehoidmisteenuse kättesaadavaks mitte ainult läbi töökoha vaid ka ise lapsehoidjat palgates," lausus Solman, ning lisas, et plaanib selle teema lähiajal täpsemalt läbi analüüsida ja valitsusse arutamiseks viia.

Solman märkis, et maksumaksjate liidu ettepanekut mitte lugeda erisoodustuseks seda, kui töötaja tööandja ametisõidukiga lapsi lasteaeda või kooli viib, otseselt ta ei toeta.

Alternatiivse lahendusena saaks Solmani sõnul avada ööpäevaringsed lasteaiad või tööandjate lastehoiud, kuhu saaks vanemad jätta oma lapse vajadusel ka hilisõhtul.

Töö- ja pereelu ühildamisel tehtud eksimused sundisid 20. novembril haridusministri ametist tagasi astuma Mailis Repsi. Varem oli Õhtulehe vaatlustest selgunud, et Reps laseb ministeeriumi autojuhil sõidutada oma lapsi kooli ja huviringidesse.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: