Katuserahade nimekiri läheb riigikogus muutusteta hääletusele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikogu istungitesaal
Riigikogu istungitesaal Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Esmaspäeval läbis rahanduskomisjoni istungi riigieelarve regionaalsete investeeringute ehk niinimetataud katuserahade nimekiri. Plaanitud nimekirjas muudatusi ei tehtud.

Komisjoni liikme Riina Sikkuti (SDE) sõnul tegi opositsioon ettepaneku vaadata nimekirjas üle vähemalt need punktid, mis on avalikkuses arutelu tekitanud, koalitsioon sellega aga nõus ei olnud. 

Kuus koalitsioonisaadikut hääletas riigieelarve eelnõu muudatusettepanekute praegusel kujul suurde saali hääletusele saatmise poolt ja viis opositsioonisaadikut vastu. 

Koalitsiooni kuuluvad Keskerakond, EKRE ja Isamaa jaotasid tänavu niinimetatud katuseraha kokku 6,4 miljonit eurot, opositsiooniline Sotsiaaldemokraatlik Erakond jaotas laiali 300 000 eurot. Reformierakond juba mitmendat aastat raha jagamises ei osale. 

Suurima toetuse saab riigieelarvest tänavu asutatud ja suvel abordivastase meeleavalduse korraldanud MTÜ Elu Marss, mis plaanib kasutada raha oma väärtuste eest kampaania tegemiseks. 

Koalitsioon eraldab 120 000 eurot Türi vallavalitsusele Türi loomemaja käivitamiseks ja 75 000 eurot Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku Jõhvi Jumalailmumise Kogudusele pühapäevakooli ehitamiseks ning mööbli ja seadmete ostmiseks. 

Sotsiaaldemokraatlik Erakond  soovib suurima summa, ehk 21 000 eurot, eraldada tegevustoetuseks Eesti Linnaratturite Liidule ning 18 000 eurot Terviseprogrammi "Koolid kurlingujääle liikuma" läbiviimiseks MTÜ Jeti Tali- ja Jääspordiklubile.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: