EL laiendas sanktsioone Valgevene firmadele ja ärimeestele

EL laiendas sanktsioone Aleksandr Lukašenko režiimiga lähedastes suhetes ärimeestele ja ettevõtetele.
EL laiendas sanktsioone Aleksandr Lukašenko režiimiga lähedastes suhetes ärimeestele ja ettevõtetele. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/BelTA/Maxim Guchek

Euroopa Liit laiendas neljapäeval sanktsioone Valgevene presidendi Aleksandr Lukašenko režiimiga lähedastes suhetes ärimeestele ja ettevõtetele.

Kolmas sanktsioonivoor puudutab 27 ametnikku, kahte ärimeest ja seitset firmat, keda peetakse Lukašenko toetajaks.

Lukašenkole endale, tema pojale ja rohkem kui 50 ametnikule on juba varem sanktsioonid määratud. Nende varad EL-is on külmutatud ja sissesõiduviisat nad ei saa.

Neljapäeval avalikustatud nimekirjas on mogulid Aleksandr Šakutin ja Nikolai Vorobei, kelle ärihuvid ulatuvad ehitusest ja põllumajandusest naftani.

Nimekirjas on ka Valgevene peaprokurör, infominister, asepeaminister ja riigitelevisiooni juht.

Sanktsioonid on määratud ka seitsmele ettevõttele – kolmele era- ja neljale riigifirmale –, mis EL-i sõnul toetavad Lukašenko režiimi.

Mustas nimekirjas on relvaekspordifirma Beltechexport, kinnisvarakonglomeraat Dana Holdings, seiretehnoloogiafirma Synesis ja riigikaitsega seotud firmad.

Euroopa Liidu välispoliitikajuht Josep Borrell ütles novembris, et uute sanktsioonide eesmärk on Valgevene normaalsele majandustegeuvusele mõju avaldada.

Valgevenes kestavad võimude survemeetmetest hoolimata juba kuid meeleavaldused 9. augustil toimunud presidendivalimiste tulemuste vastu, millega Lukašenko astus kuuendaks ametiajaks riigipeaks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: