X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Biden: Trumpi piduritõmbamisel päästepaketile on hävitavad tagajärjed

Foto: SCANPIX/REUTERS/Leah Millis

USA valitud president Joe Biden hoiatas laupäeval "hävitavate tagajärgede eest", kui president Donald Trump jätkab kongressis heakskiidu saanud majanduse päästepaketi allkirjastamise venitamist.

Trump lükkas teisipäeval tagasi kongressilt parteiülese toetuse saanud 900 miljardi dollari suuruse majanduse päästepaketi koroonapandeemia mõjude leevendamiseks. Ta nimetas seda häbiasjaks, nõudes seadusandjailt 600 dollari suuruse ühekordse otsetoetuse kolmekordistamist.

"Sellel vastutusest loobumisel on hävitavad tagajärjed. Täna jääb umbes kümme miljonit ameeriklast ilma oma töötukindlustushüvitisest," seisab Bideni avalduses.

USA vabariiklased tõrjusid neljapäeval majapidamiste toetuspaketi kolmekordistamise, mida oli nõudnud president Trump. Olukorra teeb eriliseks see, et toetussumma suurendamine oli president Trumpi ettepanek, mida toetasid demokraadid.

Demokraadist esindajatekoja esimees Nancy Pelosi taunis vabariiklaste otsust ja kutsus Trumpi üles parteis korda looma.

Kõigele muule lisaks on pakett seotud riigihalduseelarvega, mis võib põhjustada valitsuse tegevuse seiskumise, kui see õigeaegselt Trumpi allkirja ei saa. Samal ajal lõppeks muu hulgas ka näiteks sõduritele ja riigiteenistujate palkade maksmine.

Allikas: AFP-STT-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: