Otse kell 11.10: riigikogu komisjon arutab vaktsineerimiskava

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutab esmaspäevasel avalikul istungil koos ekspertidega COVID-19 vastase immuniseerimiskava täitmisega seonduvaid küsimusi. Kell 11.10 algavat istungit saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Istungile on kutsutud sotsiaalministeeriumi, terviseameti, Eesti Perearstide Seltsi, Eesti Õdede Liidu, Eesti Haiglate Liidu, Eesti Patsientide Liidu, ravimiameti, Eesti Arstide Liidu, haigekassa, Eesti Puuetega Inimeste Koja, Eesti Sotsiaalasutuste Juhtide Nõukoja ja apteekide esindajad.

Sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder (Keskerakond) ütles, et hiljuti algust tehtud vaktsineerimisega seoses on esile kerkinud murekohti ja küsimusi ning esmaspäevasel istungil soovitakse saada nende kohta põhjalikumaid selgitusi.

"Oleme kuulnud väiteid, et kõik ei lähe nii sujuvalt, nagu soovitud, kuid teisalt on arusaadav, et kujunenud olukord nõuab jooksvaid lahendusi ja kiireid ümberorienteerumisi ning praegust elu ei ole võimalik korraldada ettekirjutatud stsenaariumide järgi," rääkis ta.

Arutlusele tuleb ka uute järgmiste vaktsiinide müügile jõudmine.

Sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt lisas, et istungil on ühe olulise teemana kindlasti küsimuse all hooldekodude töötajate ja seal elavate inimeste vaktsineerimine. "Eakad on viirusele eriti vastuvõtlikud ja küsimus nende vaktsineerimisest esimeste seas on väga tähtis, sest nende inimeste haigestumisel on suur koormus ka haiglakohtadele, kuna vanusest ja madalamast immuunsusest tulenevalt satuvad nad sagedamini ka haiglasse."

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: