Leedu rahvatervise keskuse juht keeldub tagasi astumast

Robertas Petraitis.
Robertas Petraitis. Autor/allikas: E. Blaževič/LRT

Leedu riikliku rahvatervise keskuse juht Robertas Petraitis keeldub tagasi astumast ega nõustu nõustu tema kohta tehtud kriitikaga.

Petraitis sattus poliitikute terava kriitika alla, kui selgus, et ametlik statistika ei sisalda enam kui tuhandet koroonaviirusega seotud surmajuhtu. Petraitis ütles, et vea põhjuseks oli haiglate suutmatus edastada õigeaegselt infot.

Petraitis ütles esmaspäeval ajakirjanikele, et tervishoiuminister Arunas Dulkyse poolt talle tehtud üleskutse tagasi astuda oli puhtalt poliitiline samm, et juhtida avalikkuse tähelepanu olemasolevatelt probleemidelt kõrvale.

"Tervishoiuministeeriumist tulnud kriitika minu tegevuse puuduste kohta on alusetu. Ma ei ole seda otse kuulnud ei ministrilt ega teistelt vastutavatelt isikutelt. Olen kuulnud vaid poliitilisdi avaldusi, et olukorra rahustamiseks tuleb kedagi ohverdada," vahendas Leedu rahvusringhääling LRT Petraitise sõnu.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: