USA lisab Kuuba uuesti terrorismi toetavate riikide nimekirja

USA ja Kuuba lipud.
USA ja Kuuba lipud. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA välisminister Mike Pompeo teatas esmaspäeval, et paigutab Kuuba tagasi terrorismi toetavate riikide musta nimekirja.

"Sellega võtame me Kuuba valitsuse taas vastutusele ja saadame selge sõnumi, et Castro režiim peab lõpetama toetuse rahvusvahelisele terrorismile," ütles Pompeo.

USA põhjendab otsust muu hulgas Kuuba sidemetega Colombia mässuliste ja Venezuela valitsusega.

USA terrorismi toetavate riikide mustas nimekirjas on kolm riiki ehk Iraan, Süüria ja Põhja-Korea. Sudaan eemaldati äsja.

Kuuba välisminister Bruno Rodriguez mõistis USA otsuse hukka ja nimetas seda muu hulgas "poliitiliseks oportunismiks".

"Mõistame hukka Kuuba küünilise ja silmakirjaliku kvalifitseerimise terrorismi toetavaks riigiks," kirjutas Rodriguez suhtlusvõrgustikus Twitter.

"Sellise tegevuse poliitilise oportunismi mõistavad hukka kõik, kes on päriselt mures terrorismi nuhtluse ja selle ohvrite pärast," lisas minister.

USA pani kuu alguses Kuuba panga keelatud asutuste nimekirja, märkides, et panga tulud "toetavad ebaproportsionaalsel määral Kuuba sõjaväge" ja aitavad rahastada Kuuba sekkumist Venezuelas.

USA rahandusministeeriumi otsus paigutada Banco Financiero International (BFI) Kuuba keelunimekirja tähendab otseste finantstehingute keeldu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: