Ecuadori võimud avastasid Eestisse määratud 1300-kilose kokaiinilasti

Detsembris said Malta võimud kätte rekordilise narkokoguse 510 pakki pakendatud 612 kilo kokaiini, mis oli pärit Ecuadorist.
Detsembris said Malta võimud kätte rekordilise narkokoguse 510 pakki pakendatud 612 kilo kokaiini, mis oli pärit Ecuadorist. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Ecuadori võimud avastasid 1300-kilogrammise kokaiinilasti, mis väidetavalt pidi viidama Eestisse.

Ecuadori siseministri Patricio Pazmiño sõnade kohaselt leiti narkootikumid Guayaquili sadamas ühest merekonteinerist. Uimastid avastati tänu narkokoerale, vahendas Yle.fi uudisteagentuuri AFP.

Narkootikumide leiud on Ecuadoris kasvanud rekordtasemele. Riigi siseminister teatas jaanuari alguses, et eelmisel aastal saadi kätte 128 tonni uimasteid. Eelmine rekord oli 2016. aastal, kui võimud tabasid 110 tonni narkootikume.

Ecuadoril on piir Colombia ja Peruuga, mis on ÜRO andmetel maailma suurima kokaiinitootjad.

Politsei: Eesti oleks olnud narkolasti transiitriik

Keskkriminaalpolitsei (KKP) on veendunud, et kui Ecuadorist Eesti poole teele saadetud konteiner 1,3 tonni kokaiiniga oleks sihtkohta jõudnud, oleks Eesti olnud narkolasti transiitriik. 

Keskkriminaalpolitsei organiseeritud kuritegude büroo juht Ago Leis ütles BNS-ile, et Lõuna-Ameerikast saadetakse väga suurtes kogustes kokaiini Euroopasse näiteks kaubalaevade lastidesse peidetuna ning viimaste aastate andmed näitavad, et Euroopasse jõuab aine peamiselt läbi Hispaania, Belgia ja Hollandi sadamate.

"Tõenäoliselt oleks peidetud narkoaine enne Eestisse jõudmist konteinerist välja võetud või sooviti Eestit kasutada transiitriigina. Niivõrd suure koguse puhul on välistatud, et see oleks tulnud Eesti turule," ütles Leis, lisades, et Ecuador ei ole seni Eesti politseid leitud kokaiinist teavitanud.

Leisi sõnul on narkootikumide vastases võitluses väga oluline infovahetus rahvusvaheliste partneritega ning vastastikune teavitamine uutest trendidest, ohtudest ja juhtumitest. "Selleks on olemas koostöövõrgustikud nagu Europol ja Interpol ning samuti ka otsekontaktid teiste riikide politseis. Uurimist viiakse läbi selles riigis, kus aine leiti," lisas Leis. 

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: