Hiina majandus kasvas ka möödunud aastal

Hiina majandus kasvas hoolimata võimude algsest kiirest toimetulekust koroonaviiruse pandeemiaga. Kasv jätkus möödunud aastal aga viimase nelja aastakümne kõige aeglasemas tempos.

Sisemajanduse koguprodukti 2,3-protsendine kasv on madalaim näitaja pärast seda, kui Hiina alustas 1970. aastatel suurte majandusreformidega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samas oli majanduskasv neljandas kvartalis oodatust kiirem ning Hiina on maailma ainus suurem majandus, mis suutis läinud aastal siiski kasvada. 

"2021. aastal on meie arvestuste kohaselt palju soodsaid tegureid, mis toetavad riigi majanduse stabiilset taastumist," rääkis Hiina statistikaameti direktor Ning Jizhe.

"Kuigi survet avaldavad mitmed faktorid nagu väljastpoolt sisse toodud Covid-19 juhtumid, kodumaised võimalikud uued viirusekolded ning pandeemia ennetamise ja kontrolli meetmed, on meie majanduse pikaajalised väljavaated head ning see ei muutu," sõnas ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: