Lasnamäe võib oma sotsiaalkeskuse kolida T1 kaubanduskeskusse

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
T1 kaubanduskeskus ja vaateratas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Amortiseerunud Lasnamäe sotsiaalkeskuse hoone lammutatakse ning asemele ehitatakse uus. Linnaosavalitsus otsib keskusele aastaks ajutisi ruume ning murega pöörduti T1 kaubanduskeskuse poole.

Praegu Killustiku tänaval asuvas hoones tegutsev sotsiaalkeskus vajab ligikaudu aastaks asendusruume ning kuivõrd linnal endal praegu Lasnamäel vabu ruume pole, pöördutakse esialgu kaubanduskeskuste poole, ütles ERR-ile Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

"Me ei ole leidnud asenduspindu linnaasutustest, sest meil Lasnamäel on praegu remondis üks põhikool ja üks lasteaed," lausus Svet.

Esimesena pöörduti T1 Mall of Tallinn keskuse poole, kus Svet käis teisipäeval pakutavaga tutvumas. "Praegu veel ei tea, kas T1-l on midagi pakkuda, mis meile huvi pakuks. Nad näitasid meile mõnda ruumi ja saadavad asendiplaanid," ütles Svet.

Sveti sõnul pöördutakse sama sooviga ka Sikupilli ja Ülemiste keskuse poole. "Laias laastus tahame teada, et kuidas taoline teenuste paigutamise formaat toimib," nentis ta.

Svet tõi näiteks Lääne-Euroopa, kus sotsiaalteenuseid pakkuvad asutused viiakse inimestele lähemale, ja just kaubanduskeskustesse. Eestist tõi ta positiivseks näiteks Viimsi valla, kus valla raamatukogu viidi samuti kaubanduskeskuse ruumidesse. Tallinnal, sealhulgas Lasnamäel, on tema sõnul sarnased plaanid.

"Ja kui me oleme nagunii otsimas sotsiaalkeskusele uusi ruume, siis miks mitte proovida sellist asja," ütles Svet.

Kaubanduskeskusse soovitakse kolida sotsiaalkeskuse päevakeskuse osa. Lisaks päevakeskusele pakub Lasnamäe sotsiaalkeskus koduteenuseid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: