Fotograaf avas Haapsalus näituse aialindudest

Amatöörfotograaf Tiiu Randmann-Mihkla tegi suleliste põneva maailmaga lähemalt tutvust vaid pisut enam kui kuu aja eest. Esmaspäeval jõudsid fotod lindudest juba Haapsalu kultuurikeskuse kohvikus avatud fotonäituseni.

Tiiu Randmann-Mihkla näituse "Aken aeda" piltidel on tema koduaias jäädvustatud sulelised, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Huvi linnuvaatluse vastu tärkas tal pärast seda, kui lindude söögimaja sai kolitud paremini jälgitavasse asukohta.

"Kui vaadata nende omavahelisi toimetamisi, siis saab aru ka nende erinvatest iseloomudest ja käitumisest. Ühel hetkel mul oligi niisugune tunne, et ma tahaksin proovida pildile püüda need hetked selleks, et jagada enda siirast vaimustust sellest, mis seal akna taga toimub," selgitas näituse autor.

Fotod tegi Randmann-Mihkla oma köögiaknast. Just sealt avaneb vaade aianurgas olevale söögimajale.

Autorit juhendanud loodusfotograaf Kauro Kuik ütles, et pildistamisega tuleb arvestada juba söögimaja asukohta valides.

"Et sa pääseksid ise neid linde seal ilusasti vaatlema, et liialt rabeledes linde ära ei peletaks, et oleksid ise kas kuskil põõsa taga varjus või pildistad läbi köögiakna nagu Tiiu," rääkis Kuik.

Kui Randmann-Mihkla lugu innustab kedagi veel aialinde toitma, tasub teada paari olulist põhimõtet. Ornitoloog Tarvo Valker ütles, et söögimaja läheduses peab olema mõni põõsas või hekk, kuhu linnud saaksid varjuda. Söögimaja ei tohi olla aknale liiga lähedal, sest sulelised võivad sellele vastu lennata.

"Linnu söögimaja ise peaks olema selline, et ta on kergesti puhastatav ja linnud ei kõnni jalgadega toidu peal. Need on põhiasjad ja kindlasti peab ta olema lindudele ohutu, et nad kuskil ennast ei vigasta. Teravaid plekist servi ei tohi ka olla," selgitas Valker.

Tasub ka meeles pidada, et kui aialindude toitmist on talvel alustatud, tuleb seda teha kevadeni.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: