Ülevaade: kui palju on veel vabu voodikohti koroonapatsientidele

Koroonakriisi üks tähtsamaid õppetunde oli, et üleriigilise kriisi olukorras ei saa kogu riiki ja ühiskonda juhtida üks riigiamet, nagu seni oli kirjas hädaolukorra seaduses. Pildil on Põhja-Eesti regionaalhaigla koroonakriisi ajal. .
Koroonakriisi üks tähtsamaid õppetunde oli, et üleriigilise kriisi olukorras ei saa kogu riiki ja ühiskonda juhtida üks riigiamet, nagu seni oli kirjas hädaolukorra seaduses. Pildil on Põhja-Eesti regionaalhaigla koroonakriisi ajal. . Autor/allikas: Põhja-Eesti regionaalhaigla

Teisipäeva hommiku seisuga vajab Eestis haiglaravi 692 koroonaviirusega nakatunud patsienti. ERR-i portaal tegi ülevaate, kui palju oli 22. märtsi seisuga meie haiglate koroonaosakondade üldpalati ja intensiivravi voodikohtadest hõivatud ning milline on haiglaravi vajavate patsientide vanuseline ja sooline koosseis.

Ida-Tallinna keskhaiglas (ITK) on koroona üldpalati voodikohtadest hõivatud ligi 98 protsenti ning intensiivravi voodikohtadest ligi 78 protsenti.

Põhja-Eesti regionaalhaiglas (PERH) on koroona üldpalati voodikohtadest hõivatud ligi 87 protsenti ja intensiivravi voodikohtadest ligi 93 protsenti.

Lääne-Tallinna keskhaiglas (LTKH) on koroona üldpalati voodikohtadest hõivatud ligi 84 protsenti ja intensiivravi voodikohtadest 50 protsenti.

Rakvere haiglas on üldpalati voodikohtadest hõivatud ligi 84 protsenti ja intensiivravi voodikohtadest kõik ehk 100 protsenti.

Raplamaa haiglas on üldpalati voodikohtadest hõivatud 80 protsenti, Läänemaa haiglas 72 protsenti ja Narva haiglas 68 protsenti.

Ida-Viru keskhaiglas on üldpalati voodikohtadest hõivatud 64 protsenti, kuid intensiivravi omadest 71 protsenti.

Tartu Ülikooli kliinikumi üldpalati voodikohtadest on hõivatud 57 protsenti, kuid intensiivravi omadest 92 protsenti.

Kuressaare haigla üldpalati voodikohtadest on hõivatud 21 protsenti, kuid intensiivravi omadest kõik ehk 100 protsenti.

Järvamaa haigla üldpalati voodikohtadest on hõivatud 50 protsenti, Valga haiglas 33 protsenti, Lõuna-Eesti haiglas 25 protsenti, Viljandi haiglas 19 protsenti, Hiiumaa haiglas 17 protsenti.

Tallinna Lastehaiglas on üldpalati voodikohtadest hõivatud 40 protsenti.

Voodikohtade hõivatus haiglates. Autor/allikas: ERR

Haiglaravil patsientide arv

Kõige rohkem on koroonapatsiente haiglaravil Põhja-Eesti regionaalhaiglas – kokku 148.

Pea sama palju on Ida-Tallinna keskhaiglas, kus haiglaravil on 144 koroonapatsienti.

110 koroonapatsienti on Lääne-Tallinna keskhaiglas.

Teistes haiglates on ravil alla 100 koroonapatsiendi. TÜ kliinikumis 73, Ida-Viru keskhaiglas 51, Narva haiglas ja Pärnu haiglas mõlemas 35, Rakvere haiglas 30 ja Raplamaa haiglas 21.

Läänemaa haiglas on haiglaravil 13 ja Järvamaa haiglas 10 inimest. Kuressaare ja Lõuna-Eesti haiglas on mõlemas üheksa koroonapatsienti, Viljandi haiglas seitse, Tallinna lastehaiglas kolm ja Valga haiglas üks patsient.

Juhitaval hingamisel on enim PERH-is – 23 patsienti. TÜ Kliinikumis on juhitaval hingamisel 18, ITK-s kuus, Pärnu haiglas kolm ning LTKH-s ja Rakvere haiglas mõlemas üks patsient.

Haiglaravil olijate vanuseline ja sooline koosseis

Vanuserühmadest on enim haiglaravil patsiente vanuses 70-74 aastat – kokku 106 inimest, kellest mehi on 55 ja naisi 51.

Järgneb vanuserühm 64-69, kus haiglaravil on 96 inimest. Ka siin on mehi-naisi enamvähem võrdselt (47 meest ja 49 naist).

Kolmandal kohal on vanuserühmad 75-79 ja üle 85 aasta, kus haiglaravil on 81 patsienti.

Sisuliselt sama palju ehk 80 inimest vajab haiglaravi vanuserühmas 80-84.

Kusjuures mida eakam patsient, seda rohkem on haiglaravil naisi. Näiteks üle 85-aastaste seas on haiglaravil 20 meest ja 61 naist.

Samas on erinevates vanuserühmades alates 35 eluaastast kuni 64 eluaastani haiglaravi vajavate patsientide seas ülekaalus mehed. Näiteks 55-59-aastaste seas on haiglaravil 38 meest ja 15 naist.

Kuni 19-aastastest on haiglaravil kuus patsienti.

Haiglaravil patsientide sooline ja vanuseline jaotus. Autor/allikas: ERR

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: