Tapal vahetus NATO lahingugrupi juhtüksus

Eelmisel nädalal andis Tapa sõjaväelinnakus toimunud rivistusel Suurbritannia laskurrügemendi 5. pataljon vastutuse üle oma relvavendadele Suurbritannia maaväe Mercia rügemendi 1. pataljonist. Samuti tervitati Prantsusmaalt saabunud 12. kürassiiride rügemendi üksust.

1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluvasse liitlaste lahingugruppi kuuluvad muu hulgas Challenger 2 tankidega relvastatud Suurbritannia üksus ning ligi 300-liikmeline Prantsusmaa 12. kürassiiride rügemendi üksus, mis on relvastatud soomusmasinate ja 12 Leclerc tankiga.

Ühendkuningriigi üksustele on see lahingugrupis kaheksas rotatsioon alates 2017. aastast, esimene kord Mercia rügemendi 1. pataljonile ning üheksas rotatsioon Prantsuse vägedele alates 2017. aastast.

NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid 2016. aasta juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada alliansi lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola. Eestis paikneva liitlaste lahingugrupi juhtriigiks on Ühendkuningriik, panustavateks riikideks on Prantsusmaa ja Taani.

Tapale saabus esimene lahingugrupp 2017. aasta aprillis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: