Valitsus eraldab ERJK-le infosüsteemi arendamiseks 17 200 eurot

ERJK
ERJK Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsus otsustas eraldada valitsuse reservist Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonile (ERJK) veebilahendusel põhineva aruandluse infosüsteemi arendamiseks 17 200 eurot.

Valitsus põhjendas, et senine infosüsteem, milles toimub erakondade poliitilise tegevuse aruannete esitamine, tuleb viia üle uuele platvormile, mis tähendab uue veebilahenduse väljatöötamist.

Erakondade poliitilise tegevuse aruandeid esitatakse praegu üheksa aastat vanas infosüsteemis, mis pole liidestatud muude infosüsteemide ega põhiliste teenustega.

Uus veebilahendus võimaldab muu hulgas hakata kasutama Digidoc konteinermoodulit ID-kaardi ja Mobiil ID-ga autentimiseks ja allkirjastamiseks ja samuti saab hakata tegema X-tee kaudu päringuid nii rahvastiku- kui äriregistrisse.

Mahuhinnangu põhjal kulub arendajal töö täitmiseks 29 300 eurot. Komisjoni 2021. aasta baaseelarves on olemas 12 100 eurot.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: