Väliskomisjon kutsub Soomet töörännet taastama

Reisijad Tallinnas sadamas.
Reisijad Tallinnas sadamas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu väliskomisjon otsustas teisipäeval saata esimesele lugemisele muudetud kujul pöördumise Soome parlamendi poole, millega soovitakse taastada piiriüleste töötajate liikumine Eesti ja Soome vahel.

Komisjoni esimees Marko Mihkelson (RE) tõdes, et alates 27. jaanuarist Eesti ja Soome vahelise tavapärase töörände sulgemise tõttu on olukord paljude eestlaste jaoks keeruliseks muutunud.

"Vaid teatud kitsaste elualade esindajatele avatud töörände tõttu on raskesse seisu sattunud näiteks need Eesti elanikud, kes töötavad Soomes töölepingu alusel. Need tuhanded inimesed jagavad tööd ja kodu kahe riigi vahel ning paljud neist pole mitme kuu jooksul kordagi kodumaale pere juurde tulla saanud," märkis Mihkelson.

Ta lisas, et eelmisel nädalal arutas väliskomisjon ka samal teemal riigikogule esitatud kollektiivset pöördumist, millega soovitakse tagada võimalus piiriüleseks pendelrändeks Eesti ja Soome vahel.

Komisjoni aseesimees Jüri Luik (I) rõhutas, et probleem on teravalt päevakorral ning puudutab paljusid inimesi ja perekondi.

"Pöördumises märgime, et loodame leida kahe riigi koostöös usaldusmeetmed, mis vähendaksid viiruse levikut, kuid võimaldaksid taastada piiriüleste töötajate liikumise Eesti ja Soome vahel. Kui see ei peaks olema täies mahus võimalik, siis tuleks koostöös Eestiga leida ajutine režiim, mis võimaldaks visiite perekondade juurde ja tagasi," ütles ta.

Komisjon tegi ettepaneku võtta riigikogu pöördumine eduskunta poole riigikogu täiskogu päevakorda esimeseks lugemiseks 22. aprillil.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: