Saksamaa pakub AZ süsti saanud alla 60-aastatele teise tootja vaktsiini

Saksamaal võivad saada alla 60-aastased inimesed, keda kaitsepoogiti kõigepealt AstraZeneca vaktsiiniga, teise annusena teise tootja vaktsiini, otsustasid teisipäeval föderaalvalitsuse ja liidumaade tervishoiuministrid.

Ministrid leppisid kokku, et nendele noorema vanuserühma inimestele, keda kaitsepoogiti esimese AstraZeneca vaktsiinidoosiga enne 30. märtsi teadet võimalikest trombijuhtudest, pakutakse teise doosina Pfizer-BioNTechi või Moderna vaktsiini.

"Leitud lahendus pakub head kaitsetaset," ütles Baieri terviseminister Klaus Holetschek uudisteagentuurile dpa.

Uus seisukoht on kooskõlas ka Saksa vaktsineerimiskomisjoni eelmise nädala soovitusega, et pärast esmast AstraZeneca vaktsiinidoosi tuleks teine kaitsesüstimine teha 12 nädala jooksul.

Saksamaa on üks paljudest riikidest, mis lubavad kasutada AstraZeneca vaktsiini ainult üle 60-aastaste kaitsepookimiseks, kuna noorematel on tuvastatud haruldasi verehüübe juhtumeid.

Euroopa Ravimiamet on rõhutanud, et neid juhtumeid tuleb pidada AstraZeneca vaktsiini väga harukordseteks kõrvalmõjudeks ning vaktsiini kasulikkus COVID-19 takistamisel kaalub üles võimalikud ohud.

Saksa terviseministeeriumi andmetel on viimastel nädalatel vaktsineeritud AstraZenecaga umbes 2,2 miljonit alla 60-aastast inimest.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: