Riias hukkus hosteli tulekahjus kaheksa inimest

{{1619590020000 | amCalendar}}
Hosteli kustustustööd Riia kesklinnas.
Hosteli kustustustööd Riia kesklinnas. Autor/allikas: LSM

Riia hostelis hukkus kolmapäeva hommikul tulekahjus kaheksa inimest, teatas tuletõrje- ja päästeteenistus.

Tuletõrje sai kell viis hommikul väljakutse Merkeli tänavale Riia kesklinnas, kus kuuekorruselise maja katus ja ülemine korrus olid leekides.

Ehkki inimeste päästmiseks tehti kõik jõupingutused, leiti kaheksa inimest surnuna, teatas päästeteenistus.

Vähemalt üheksa päästetut toimetati haiglasse ja 20 inimest evakueeriti.

Riia linnapea Martinš Stakis ütles, et tema informatsiooni järgi sai tuli alguse hosteli ruumidest ja enamus ohvritest olid välismaalased. 

Aadressil Merkeli tänav 8 asunud hostel oli riigile kuuluvas hoones, kus paiknesid erinevad bürood ja ettevõtted.

Sündmuskohal töötas üle 50 tuletõrjuja, liiklus suleti ja ühistransport suunati ümber. 

Hostel tegutses seadusevastaselt.

Linnapea edastas munitsipaalpolitseile viidates, et selle aadressi kohta laekus teavet uimastite tarvitamise ja COVID-19 tõttu kehtestatud piirangute eiramise kohta, see teave edastati politseile. 

Riia volikogu vaatab üle ka kogu dokumentatsiooni, veendumaks, et asutused tegutsesid kohasel viisil. Linnapea ütles, et on kindel, et seadusvastast hostelit kontrolliti ning selle määrati trahve ja keelde. 

Siseminister Sandis Girgens ütles, et mahapõlenud hostel sattus juba politsei huvivälja seoses alkoholi ja uimastite tarvitamisega ning veebruaris ei lastud tuletõrjujaid sinna tuleohutust kontrollima. 

Kaheksa hukkunuga tulekahju kriminaalasjas ei ole veel kedagi kinni peetud, kuid juurdlusel on küsimusi ruumi omanikule ja seadusvastasele ettevõttele, ütles asepolitseiülem Andrejs Grišins. Kriminaalasi algatati avaliku julgeoleku ja avaliku korra vastase kuriteo paragrahvi alusel, kuid see võib muutuda.

Paragrahv kätkeb teadlikku tuleohutusreeglite rikkumist isiku poolt, kes vastutab nende täitmise eest ja kui see tõi kaasa kahe või enama inimese surma. Karistuseks on kuni kaheksaaastane vabadusekaotus.

Grišins ei hakanud kommenteerima juurdluse versioone ega avaldanud ka hukkunute isikuid ega kodakondsust. Nende seas võib olla nii Läti kodanikke kui välismaalasi ja isikutuvastuseks võib tulla teha DNA test.

Põlenud Merkeli tänav 8 hoone jagunes mitmeks eravalduseks, kus asusid asutused. 

Internetist leitava teabe alusel asus hostel korteris nr 21. Katastriraamatu alusel kuulus korter 2019. aastat 1996. aastal sündinud juristile Andrejs Gailisele, talle kuulub ka Marijase tänav 1 asuv hostel Hotels & Apartments.

Suhtlusvõrgustikes on mõlemal aadressil majutuspakkumisi, kuid toodud telefonidele ei vasta keegi. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: