Kaitseministeerium annab Tallinnale maad linna uue kalmistu rajamiseks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kaitseminister Kalle Laanet ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart protokolli allkirjastamisel. Autor/allikas: Albert Truuväärt

Kaitseminister Kalle Laanet ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart allkirjastasid heade kavatsuste protokolli, mille järgi annab kaitseministeerium linnale osa Saku vallas Männiku külas neile kuuluvast territooriumist.

Protokolli järgi ühendavad Tallinn ja kaitseministeerium jõud NATO küberkaitsekoostöö keskuse administratiivhoone ja Toonela tee-Filtri tee ristmiku ehitamiseks ning Filtri linnaku, Juhkentali linnaku, Rahumäe linnaku ning Tallinna linna uue kalmistu arendamiseks, teatas Tallinna pressiteenistus.

Kaitseminister Kalle Laaneti sõnul kiirendab kokkulepe oluliselt kaitseväe Juhkentali ja Filtri tee linnakute arendamist. "Nende linnakute arendamine on pikaaegse läbimõeldud planeerimise tulemus eesmärgiga kaitsta oma riiki ja selleks valmistuda, kasutades kõiki riigi käsutuses olevaid võimeid," ütles Laanet.

Laanet märkis, et kokkuleppe järgi annab kaitseministeerium Tallinna linnale osa Saku vallas Männiku külas asuvast territooriumist linna uue kalmistu rajamiseks.

Piirkonda oli aastaid tagasi planeeritud rajada kaitseväe linnak, kuid vajaduste muutumisest tingituna ei ole algselt kavandatud mahus ehitus enam vajalik.

"Linnale maa-ala võõrandamine ei hakka piirama riigikaitselisi tegevusi Männikul, piirkonnas asuvad väljaõpperajatised Männiku harjutusväli ja kaitseliidu lasketiir jätkavad tegutsemist," ütles Laanet.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles, et kui riigi kaitseinvesteeringute keskusel on vajadus Juhkentali ja Filtri tee linnakuid arendada, siis Tallinn peab tulevikus mõtlema vajadusele rajada uus kalmistu.

Protokolli järgi seab ministeerium linna kasuks isikliku kasutusõiguse ministeeriumi valitsetavale Filtri tee 12a kinnistu osale sellel paikneva kergliiklustee kasutamiseks kuu aja jooksul pärast heade kavatsuste protokolli sõlmimist.

Samuti jätkavad ministeerium ja linn koostööd Juhkentali linnaku, Filtri linnaku ja Rahumäe linnaku detailplaneeringute koostamisel. Ühtlasi teevad osapooled koostööd Toonela tee-Filtri tee ristmiku lahenduse väljatöötamiseks ja selleks moodustatakse spetsialistidest koosnev töörühm, teatas linnavalitsus.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: