Parvlaevad teevad pühade ajal saartele lisareise

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Parvlaev Regula tuleb jaanipäevaks appi. Autor/allikas: Tallinna Sadam

Kuivõrd saared on saabuvate pühade ajal populaarsed reisisihtkohad, teevad parvlaevad inimeste saartele viimiseks ja toomiseks lisareise.

Saaremaale ja Muhumaale minejatele on sõiduplaani lisatud 22. juunil kaks täiendavat väljumist kell 22.15 Kuivastust ja kell 22.50 Virtsust ning 23. juunil kell 7.55 Kuivastust ja kell 8.30 Virtsust. Nagu ka eelmistel aastatel, aitab jaanipäeva eel Suurt väina ületada Regula.

"Vahetult pühadele eelnevad ja järgnevad reisid on juba suuresti välja müüdud. Õnneks on tänapäeval paljudel inimestel võimalik teha tööd ka kodukontorist ja saab oma reisiplaanides paindlik olla ning vajadusel varem kohale sõita," rääkis transpordiameti peadirektor Kaido Padar.

Kuigi riik on saartele tellinud ka lisareise, siis ei tasu Padari sõnul reisiotsust viimasele minutile jätta, vaid osta pilet eelmüügist.

"Ja kindlasti on mõistlik minna mitmekesi ühe autoga või üldse ilma autota. Väikesaartel pole autoga niikuinii midagi teha ja ka Saaremaale või Hiiumaale minnes võib ju sõbra autoga sadamasse vastu kutsuda või siis hoopis bussi või rattaga minna, mis on veel tervislikum ja keskkonda säästvam valik," soovitas ta.

Virtsu alevikus teeremont

Saaremaale sõites tasub varuda ka lisaaega, sest Virtsu alevikus 2,4 kilomeetrisel lõigul alates Virtsu sissesõidul olevast Alexela tankla ristmikust kuni sadamani toimub 11. juulini maantee remont.

Parvlaevadele lisaks on lisareisid ka lennukiga: 22. juunil ja 27. juunil väljumisega kell 15 Tallinnast ja 15.45 Kärdlast.

Väikesaartele minnes tuleks reisijal soetada pilet kindlasti eelmüügist või piletiautomaadist, sest sadamas ei pruugi seda enam saada. Vormsile reisijatele müüakse laevakassast pileteid vaid vabade kohtade olemasolul ning Kihnu saarele saavad sadama kassast pileti osta vaid saarele sisse kirjutatud inimesed.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: