Eesti annetab 900 000 AstraZeneca vaktsiini

{{1623921960000 | amCalendar}}
Koroonavaktsiin.
Koroonavaktsiin. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Valitsus otsustas annetada 900 000 AstraZeneca vaktsiini, seda nii COVAX-i vahendusel kui ka otse idapartnerlusriikidele.

Peaminister Kaja Kallas ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et valitsus otsustas annetada 900 000 doosi AstraZeneca koroonavaktsiini, mida Eesti ise ära ei kasuta. Valitsusjuht märkis, et Eesti on broneerinud rohkem vaktsiine kui on Eestis inimesi.

Kallase sõnul annetab Eesti vaktsiine nii riikidele, kuhu vaktsiinid pole veel jõudnud, kui ka riikidele, kus pole vaktsiine piisavalt.

Valitsuse otsusega annetab Eesti tänavu 400 000 doosi AstraZeneca vaktsiini Euroopa Liidu vaktsiinide jagamise mehhanismi osalusena üleilmsele vaktsiinialgatusele COVAX (Vaccines Global Access). Doosid jagatakse geograafilise eelistuseta, et toetada üleilmselt vaktsiinide õiglast jaotumist.

Lisaks sellele annab Eesti kahepoolse humanitaarabi korras 400 000 doosi ka idapartnerluse riikidele, kes on abi palunud nii kahepoolselt kui ka EL-i kaudu. 100 000 doosi läheb nii Ukrainale, Gruusiale kui ka Moldovale ning 50 000 doosi Aserbaidžaanile ja sama palju Armeeniale. Eesti saadab täiendavalt Ukraina kaitseministeeriumile 100 000 olemasolevat AstraZeneca vaktsiinidoosi. Eesti kaitseministeerium katab nõuetekohase transpordi kulud.

Ülejäänud COVAX-i ja EL-i vaktsiinide annetamise mehhanismi kaudu annetatavad doosid toodetakse vastavalt Eestile mõeldud dooside tootmisgraafikule selle aasta jooksul ning toimetatakse vastavate mehhanismide kaudu riikidele.

Eesti osaleb kõigis EL-i vaktsiinide eelostulepingutes ning kuna reserveeritud vaktsiinidooside kogus ületab Eesti elanike vajadusi, otsustas valitsus kooskõlas vaktsiini hankimise lepingu tingimustega üle jäävad AstraZeneca vaktsiinidoosid annetada nendele riikidele, kuhu vaktsiin seni jõudnud ei ole või on jõudnud väga väikestes kogustes.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: