Sel nädalal saabub ligi 100 000 doosi vaktsiine

Esimese partii Pfizeri vaktsiini saabumine Tallinna
Esimese partii Pfizeri vaktsiini saabumine Tallinna Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Sel nädalal saabub Eestisse 96 750 doosi vaktsiine. Jaanipühade ajal vaktsineerimiskeskused puhkavad, nii et ärasüstimisele läheb nädala jooksul alla poole saabuvast kogusest.

Sel ja järgmisel nädalal saabub Pfizeri vaktsiini rohkem, et katta varasemaid nädalaid, mil tarned lubatust väiksemad olid, kuivõrd tarnearvestuse aluseks olev teine kvartal hakkab lõppema.

Esmaspäeval saabub 64 350 doosi Pfizerit, teisipäeval 21 600 doosi AstraZenecat ning reedel 10 800 doosi Modernat. Jansseni vaktsiini ei tule.

Sellest teisteks doosideks läheb pisut üle veerandi ehk 26 265. Ent ülejäänu täies mahus kohe ärasüstimisele ei lähe.

"Alanud nädalal plaanime teha umbes 40 000 doosi ja seega kõike riiki saabuvat ära ei süsti. Põhjused: pühade ajal on inimeste huvi vaktsineerimise vastu väiksem ja laseme ka vaktsineerimist läbi viivatel meditsiinitöötajatel puhata, seega 23.-24. juunil vaktsineerimiskeskused ei tööta," kommenteeris sotsiaalministeeriumi vaktsineerimise töörühma kommunikatsiooninõunik Gea Otsa.

Ta lisas, et kuna juulis tarned vähenevad, samas aga kasvab teiste dooside vajadus, säästetakse muist doose juuli vajaduste katmiseks.

Järgmisel nädalal tuleb 76 320 doosi vaktsiine: 65 520 doosi Pfizerit ja 10 800 doosi Modernat, Jansseni ega Astra Zeneca vaktsiini järgmisel nädalal ei tule.

Järgmisel nädalal läheb teisteks doosideks 28 844 süsti ehk alla poole.

Juulist alates on tarned veel kinnitamata.

"Aga ootame nädalas 28-29 000 Pfizerit, 12 000 Modernat ja 8000 Janssenit. Loodetavasti need ka peavad, aga kinnitused saame kaks nädalat ette," ütles Otsa.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: