Valitsus ei andnud Birgitta festivalile eriluba

Pirita kloostri varemed.
Pirita kloostri varemed. Autor/allikas: ERR

Valitsus ei andnud augustis Birgitta festivali korraldamiseks eriluba, mis tähendab, et festivalile välismaalt saabuvatele esinejatele kehtivad tavapärased piiriületuse nõuded.

Muu hulgas ei saa vabalt Eestisse Venemaalt saabuv Krasnojarski ooperi- ja balletiteatri trupp.

Valitsus arutas neljapäeval, kas loobuda trupi suhtes kümnepäevasest karantiininõudest.

Justiitsminister Maris Lauri ütles neljapäeva hommikul, et tema hinnangul tuleks augustis Birgitta festivalile saabuva Krasnojarski ooperi- ja balletiteatri trupp Venemaa üha halveneva koroonaolukorra tõttu enne esinemisi ja proove karantiini panna.

Vaktsineeritud välismaalased ei pea Eestis eneseisolatsiooni jääma. Teised Euroopa Liidu välistest kõrge nakkusohuga riikidest tulevad reisijad pääsevad Eestisse üksnes juhul, kui nad teevad enne siia saabumist koroonaviiruse testi ja selle tulemus on negatiivne. Eestis eneseisolatsiooni aja lühendamiseks tuleb teha siin juba uus test ning kuue päeva pärast veel üks.

Birgitta festival toimub 6. augustist 14. augustini Pirita Kloostri varemetes. Festivali programmis on kavas lavale tuua Puccini ooper "Õde Angelica", Ivan Vassiljevi balletid, NoGravity etendus "Leonardo", Verdi ooper "Aida" ja Tšaikovski ooper "Jevgeni Onegin". Neist kahes viimases peaks üles astumat Dmitri Hvorostovski nimelise Krasnojarski riikliku ooperi- ja balletiteatri trupp.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: