Hirm linnahalli katuse vajumise pärast tekitas drooniüritusel segadust

{{1630094700000 | amCalendar}}
Linnahall
Linnahall

Tallinna linnahalli kohal reedel toimunud drooniüritus ja NOEP-i kontserdi ajal tundsid külastajad linnahalli vappumist ning etteaste turvaja G4S asus inimesi hajutama.

Samsungi eestvõttel oli plaanis reede õhtul Tallinna linnahalli kohal korraldada Eestis esmakordselt droonide lennuetendus, kus 500 värviliste tuledega drooni plaanisid moodustada muusika saatel taevas erinevaid ruumilisi kujundeid.

Üritust saatis erakordselt suur publikumenu ning ühel hetkel väljus olukord kontrolli alt.

"Ürituse pääslas olid teisaldatavad metallist väravad, nagu ikka suurüritustel, mis ühel hetkel rahvasumma raskuse survel oma betoonkinnitustest lahti tulid ja teadmata arv inimesi pääses viiruskontrolli läbimata sisse," kirjeldas olukorda üritust turvanud G4S-i kommunikatsioonispetsialist Ann Marii Närska.

Tema sõnul ei ole võimalik öelda, kui palju viiruskontrollita inimesi üritusele pääses, kuid G4S sai olukorra kiiresti kontrolli alla ja sissepääsuväravad suleti.

NOEP-i kontseri ajal hakkas aga turvatöötajatele laekuma infot, et inimeste hinnangul linnahalli katusekonstruktsioonid värisevad. Seepeale tegi turvajuht korraldajale ettepaneku üritus katkestada, mida ka tehti.

"G4S-is pole infot, kas sündmuskohal oli reaalne õnnetusoht, kuid saame kinnitada, et keegi juhtunus kannatada ei saanud," ütles Närska.

Põhja päästekeskus kinnitas, et neile pole linnahalli juurest väljakutseid tulnud, kuid igaks juhuks saadeti sündmuskohale päästemeeskond. Ka politseile ei ole linnahalli väidetava vajumisohuga väljakutseid tulnud.

G4S-i kommunikatsioonispetsialist Ann Marii Närska täpsustas laupäeval, et vastavalt Tallinna linna väljastatud loale ja G4Si turvaplaanile oli katusele lubatud 2000 inimest ning kui inimeste piirarv hakkas täituma, otsustati väravad sulgeda. 

"Seejärel hakkasid mõned sissesoovijad omavoliliselt linnahalli ümber olnud piirdeaedasid kahest kohast eest ära võtma ning sisenesid ürituse territooriumile. Turvafirma G4S sulges info laekumisel operatiivselt väravad, et rohkem inimesi sisse ei pääseks ning teavitas juhtunust ka häirekeskust," märkis Närska.

"Enne drooni-show algust andis kontserdi NOEP. Kontserdi lõpupoole, tundsid kohalolijad linnahalli katuses kergeid võnkeid. G4Si turvajuht ja ürituse korraldaja otsustasid üheskoos, et inimeste turvalisuse tagamiseks, peaksid inimesed viibima katusel hajutatumalt. Inimestel paluti lava juurest eemalduda, peale mida kontsert jätkus ning millele järgnes täies mahus drooni-show. Ükski inimene vigastada ei saanud ja üritus möödus ohutult," lisas Närska.

Samsungit esindava suhtekorraldusfirma konsultant Kaarel Kook ütles, et üritust ei katkestatud, vaid pärast inimeste hajutamist toimus üritus planeeritud mahus.

Ürituse korraldaja Samsung Electronics Baltics kommunikatsioonijuht Liga Bite ütles, et kuna reede õhtul linnahalli juures toimunud Samsungi drooni-show osutus ootamatult menukaks, sulges korraldusmeeskond NOEPi kontserdi ajal sissepääsu, et katusele ei pääseks rohkem inimesi, kui oli ürituse korraldus- ja turvaplaanis ette nähtud.

"Kuigi ürituse alal ei olnud rohkem inimesi kui turvaplaan ette nägi, otsustasime katusel kergeid võnkeid tundes rahvast kõigi turvalisuse huvides hajutada. Pärast hajutamist mängis artist edasi ja planeeritud drooni­show toimus täies mahus," sõnas Bite.

"Üritusel ei toimunud ühtki tõsist intsidenti ja meeleolukat drooni-show'd sai nautida ka linnahalli ümbritsevast alast," lisas ta.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: