Novikov: linnahalli droonishow ei vastanud korraldaja poolt lubatule

Andrei Novikov.
Andrei Novikov. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnahalli AS nõukogu esimees ja Tallinna abilinnapea Andrei Novikov ütles, et reedene linnahalli droonishow ei vastanud korraldaja poolt lubatule.

"Eile õhtul linnahalli juures toimunud üritus ei vastanud sellele, mida ürituse korraldaja linnahalliga kokku leppis ega vastanud ka vabariigi valitsuse seatud reeglitele, mida ürituse korraldaja kohustus järgima," kommenteeris Novikov.

"Droonide ilutulestiku korraldaja sõnul pidi linnahalli katusele tulema kuni 1000 inimest, et õhus toimuvad droonishow´d vaadelda ning selleks lubati ala piirata ja vaktsineerimispasse kontrollida.

G4S-i kommunikatsioonispetsialist Ann Marii Närska ütles laupäeval, et vastavalt Tallinna linna väljastatud loale ja G4Si turvaplaanile oli katusele lubatud 2000 inimest.

Novikov rääkis, et NOEP-i kontserdi korraldamisest katusel ei olnud linnahall teadlik. "Tegelikult toimus hoopis teistsugune üritus, milleks toimunu põhjal otsustades ei olnud valmis ka korraldaja ise," sõnas Novikov.

"On väga kahju, et üritusele tulnud inimesed sattusid ehmatavasse olukorda. Peame kindlasti selgust saama, mis asjaoludel nii suur rahvahulk kokku kutsuti ja kuidas sai juhtuda, et korraldaja lubas üritusel jätkuda ka pärast seda, kui piiratud alale oli ilma kontrollimata sisse läinud teadmata hulk inimesi," lausus Novikov.

Novikovi sõnul on linnahall juba leppinud kokku eksperdiga, kes katusekonstruktsioonid lähiajal üle vaatab.

"2016. aastal läbi viidud ekspertiisi põhjal oli 1000 inimese lubamine linnahalli katusele täiesti ohutu, kui korraldaja tagab hajutatuse ja sissepääsu kontrollib," ütles Novikov.

Ta lisas, et kui inimesed linnahalli katusel jalutavad, ei ole see jätkuvalt ohtlik ning juurdepääsu linnahalli katusele ei ole praegu kavas piirata.

"Jäähalli katuse kandekonstruktsiooni moodustavad täisseinalised terastalad, millele toetuvad raudbetoonpaneelid, seetõttu võib dünaamiline tegevus katusel kutsuda esile n-ö silla efekti, mida võib tunda näiteks Nõmme sillal või Pae pargi sillal," märkis Novikov veel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: