Linnasekretär: linn andis loa vaid droonisõuks, kontsert korraldati loata

Linnahalli vaated
Linnahalli vaated Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Linnasekretär Priit Lello sõnul ei küsinud reedel linnahalli katusel toimunud kontserdi ja droonisõu korraldajad linnalt luba kontserdi korraldamiseks. Linn andis korraldajatele loa vaid 3000 vaatajaga droonide ilutulestiku korraldamiseks, linnahalli katusele lava paigaldamiseks ja kontserdi korraldamiseks luba aga ei taotletud.

"Palun linna nimel vabandust inimestelt, kes läksid heas usus droonide vaatemängu vaatama või populaarse artisti kontserti nautima ja sattusid üritusele, mille korraldaja ei suutnud tagada külaliste turvalisust ja vajalikku korda. Tallinnas kehtivad avalike ürituste korraldamiseks ja heakorra tagamiseks regulatsioonid, mida selle ürituse korraldaja kahjuks ei järginud," ütles Lello.

Linnakantseleile esitatud taotluses küsis korraldaja Lello sõnul luba 30-minutise droonide ilutulestiku korraldamiseks koos vaatajatega, keda pidi olema kuni 3000. Droone vaatav publik pidi loa kohaselt olema linnahalli katusel pool tundi.

"Kontserdi korraldamiseks Linnahalli katusel ega lava paigutamiseks luba ega kooskõlastust ei küsitud. Ilma loata ei tohi avalikus kohas kontserti korraldada. Nii Linnakantselei, politsei kui ka Päästeamet ja teised ametkonnad andsid kooskõlastuse teadmisega, et tegemist on ainult droonide ilutulestikuga, mitte kontserdiga, millele tantsides kaasa elatakse," sõnas Lello.

Lello sõnul väitis loa taotleja linnakantseleile, et linnahall on 3000 osalejaga ürituse kooskõlastanud.

"Praeguseks on välja tulnud, et linnahallilt küsiti kooskõlastust linnahalli katusele kuni 1000 ilutulestiku pealvaataja lubamise kohta. Tegelikult korraldati populaarse esinejaga kontsert, kuhu tuli palju rohkem rahvast. Kontsert algas enne kella 21.30, selle korraldamiseks puudus luba ja seega oli kontserdi korraldamine ebaseaduslik," sõnas Lello.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: