USA ründas Kabuli lennujaama sihikule võtnud pommiga sõidukit

{{1630248120000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/EPA

Islamiliikumine Taliban teatas pühapäeval, et USA korraldas õhurünnaku enesetapuvõitleja sõidukile, kui too püüdis sõita Kabuli rahvusvahelisse lennujaama.

Üks laps sai surma, kui Afganistani pealinna Kabuli lennuvälja lähedal plahvatas rakett. USA armee teatas pühapäeval ametlikult, et üritas rünnata terrorirühmituse ISIS-K autot, kuhu oli paigutatud pomm, mis kavatseti lennuvälja vahetus läheduses lõhata.

USA Keskväejuhatuse (CENTCOM) esindaja Bill Urban ütles, et mehitamata õhurünnakuga likvideeriti otsene äärmusrühmituse Islamiriik oht Kabuli lennuväljale. Ta lisas, et rünnakule järgnenud märkimisväärne teine plahvatus viitab sellele, et arvatavate ründajate sõidukis oli märkimisväärne kogus lõhkeainet.

Talibani esindaja Zabihullah Mujahid ütles ajakirjanikele saadetud sõnumites, et USA ründas enesetaputerroristi, kui see sõitis oma lõhkeainelaadungiga autoga.

Taliban on lennuvälja valvavate võitlejate hulka suurendanud.

Plahvatus toimus ajal, mil USA on lõpetamas suurt evakuatsioonioperatsiooni ning lennuväljal viibib endiselt tuhandeid afgaanidest tsiviilisikuid, kes loodavad liitlaste abil Talibani valitsetavast Afganistanist minema pääseda.

CNN: USA õhulöögis sai väidetavalt surma üheksa tsiviilisikut

USA õhulöögis Afganistanis sai väidetavalt surma üheksa tsiviilisikut, kes kuulusid samasse perekonda, teatas pühapäeval telekanal CNN. CNN toetus uudises perekonna sugulastelt saadud informatsioonile.

Sugulaste kinnitusel olid hukkunutest kuus lapsed, kellest noorim kaheaastane tüdruk.

USA võimuesindajad on öelnud, et uurivad informatsiooni rünnakus surma või haavata saanud tsiviilisikute kohta.

USA armee möönis, et rünnakus võisid kannatada saada tsiviilisikud.

USA Keskväejuhatuse (CENTCOM) pressiesindaja Bill Urban ütles, et Ühendriikide võimuesindajad on teadlikud informatsioonist tsiviilisikute hukkumise kohta ja seda uuritakse.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: