Prints Charlesi sihtasutuse juhti uuritakse seotuses Saudi ärimehega

Prints Charles (keskel) ja tema kunagine abi Michale Fawcett (paremal).
Prints Charles (keskel) ja tema kunagine abi Michale Fawcett (paremal). Autor/allikas: SCANPIX/PA Wire/Andrew Milligan

Briti prints Charlesi endine abi astus ajutiselt tagasi troonipärija asutatud heategevusorganisatsiooni juhi kohalt pärast seda, kui Briti ajakirjandus kirjutas tema seotusest ühe Saudi Araabia ärimehega.

Charlesi sihtasutus teatas, et tegevjuht Michael Fawcett nõustus peatama oma tegevuse sisejuurdluse ajaks, mil uuritakse ajalehtedes Sunday Times ja Mail on Sunday avaldatud süüdistusi.

Charlesi endine kammerteener Fawcett on väidetavalt aidanud korraldada kuningliku autasu määramise ja isegi Suurbritannia kodakondsuse andmise Mahfouz Marei Mubarak bin Mahfouzile.

Saudi ärimees on annetanud Walesi printsile eriti huvipakkuvate restaureerimisprojektide jaoks suuri summasid. Teadaolevalt eitab Mahfouz igasuguseid rikkumisi.

Charlesi sihtasutus, mis aitab töötutel uuesti tööle saada ja alustada väikeettevõtlusega, ütles, et suhtub ajalehtede väidetesse väga tõsiselt.

"Michael toetab täielikult käimasolevat uurimist ja kinnitas, et aitab uurimisele igal võimalikul viisil kaasa," teatas sihtasutus.

Usaldusväärse kammerteenrina pani Fawcett Charlesi hambaharjale hambapastat ja aitas tal riietuda.

"Saan hakkama pea kõigita, peale Michaeli," on prints Charles kunagi öelnud.

Aastal 2003 vabastati Fawcett ebasoovitavate kuninglike kingituste müügist saadu rahaliste vahendite kuritarvitamise süüdistustest.

Pärast Charlesi heategevusorganisatsioonide reorganiseerimist määrati Fawcett aastal 2018 sihtasutuse juhiks.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: