Esmaseid vaktsiinisüste tehakse nädal-nädalalt vähem

Vaktsineerimine.
Vaktsineerimine. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kuigi terviseameti koroonastatistikast hakkas eelmisel nädalal selguma, kui paljud viirusega surnutest olid haiguse vastu vaktsineerimata, ei ole esmaste vaktsiinisüstide arv tõusule pööranud.

Viimase kahe nädalaga on koroona vastu vaktsineerimine teinud läbi järsu kukkumise.

Kui veel kolm nädalat tagasi vaktsineeris end koroona vastu üle 25 000 inimese nädalas, siis kaks nädalat tagasi langes nende hulk alla 16 000 ning möödunud oli neid koguni vaevu üle 13 000.

See on võrreldav aasta algusega – jaanuari lõpus ja veebruari algul, kui vaktsineeriti üksnes meditsiinipersonali ja õpetajaid eelregistreerimise alusel, mistõttu käis kõik väga vaevaliselt ja aeglaselt ning vaktsiini tilkus vaid jao kaupa.

Eelmisel nädalal hakkas terviseamet avaldama andmeid koroonaga surnute vaktsineerituse kohta. Kõige mustemal päeval, eelmisel teisipäeval suri koroonaga üheksa inimest, kes kõik olid vaktsineerimata. Ka järgmistel päevadel oli tõve tõttu surnute seas vaktsineerituid vaid mõni üksik.

Ent vaktsineerimisaktiivust need faktid üles ei viinud.

Esmaseid doose kaks korda vähem kui vaktsineerimise alguses

Ülemöödunud nädalal, kui vaktsineerimas käis 15 742 inimest, sai neist esimese vaktsiinisüsti 5541 inimest ehk pisut üle kolmandiku kõigist vaktsineeritutest.

Möödunud nädalal, kui vaktsineerida lasi end 13 391 inimest, oli nende seas esmase vaktsiinisüsti saajaid 4938 ehk samuti pisut üle kolmandiku, ent kahe nädala võrdluses 11 protsenti vähem kui nädal varem. Isegi jaanuari esimesel nädalal, mis oli koroona vastu vaktsineerimise teine täisnädal, oli vaktsineeritavaid pea kaks korda rohkem (8395) – siis oligi see kõigi jaoks esimene süst. Mäletatavasti jõudis esimene vaktsiinisaadetis Eestisse teisel jõulupühal.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: