Harvard viib oma suveõppe programmi Pekingist Taipeisse

Harvardi ülikool
Harvardi ülikool Autor/allikas: SCANPIX/Achim Prill

USA Harvardi ülikool viib oma suveõppe välisprogrammi Pekingi ülikoolist üle Taiwani riiklikku ülikooli. Harvardi ülikool väidab, et Pekingis puudub soodne õpikeskkond.

"Viimastel aastatel oli meil raskusi pääseda klassiruumidesse. Me ei suutnud pakkuda sellist kvaliteeti, mida me tahame oma õpilastele pakkuda," ütles Harvardi Pekingi Akadeemia programmijuht Jennifer Liu. 

"2019. aastal tahtsime tähistada 4. juulit, kus õpilased ja õppejõud saavad omavahel kokku ja laulavad USA hümni. Meil ei lubatud aga seda tähtpäeva tähistada," lisas Liu. 

Liu hinnangul suhtub Hiina kompartei üha kriitilisemalt USA institutsioonidesse. See algas president Xi Jinpingi võimuletulekuga. 

Taiwani välisministeeriumi pressiesindaja Joanne Ou tervitas Harvardi ülikooli otsust. 

"Me leiame, et Taiwani vaba süsteem võimaldab noortel USA üliõpilastel sügavamalt mõista hiina keelt kõnelevat kultuuriruumi," ütles Ou. 

Harvardi ülikool on üks kuulsamaid USA õppeasutusi. Harvard asutati 1636. aastal ja on USA vanim ülikool. Harvardi vilistlaste hulka kuulub kaheksa USA presidenti ja 79 Nobeli preemia laureaati. 

Austraalia, Suurbritannia ja USA ülikoolid kardavad, et Hiina luureagendid tegutsevad nende ülikoolilinnakutes. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: