Poed karmistavad vabatahtlikult koroonapiirangute kontrolli

{{1634643540000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Kaupmeeste liit teatas kokkuleppest, mille kohaselt hakkavad poed 25. oktoobrist koroonaviiruse leviku ohjeldamiseks külastajatelt maski kandmist nõudma, lõpetavad aktiivmüügi ja degusteerimised ning sulgevad üldkasutatavatel pindadel istumis- ja mängualad.

"Teeme kõik endast oleneva, et töötajad ja külastajad kannaksid maski. Vastavalt võimalusele kontrollib turvapersonal maskikandmist sisenemisel või üldaladel, klientidele jagatakse maske või keeldutakse maskita teenindamisest," öeldakse kaupmeeste liidu teisipäeval tehtud avalduses.

Maskikandmise jõustamiseks lubavad liitu kuuluvad ettevõtted lisada kaubanduskeskuste ja kaupluste sisekorraeeskirjadesse nõuded, et töötajad ja külastajad peavad kandma maski. "See annab meile ruumi valdajatena õigusliku aluse maskikontrolliks," märkis liit ning kutsus üles seda nõuet kehtestama esimesel võimalusel.

Kaupluste ühendus lubas teha kõik endast oleneva, et kaubanduskeskustes ja kauplustes ei toimuks ajaveetmist ning sel otstarbel suletakse üldkasutatavatel pindadel istumis- ja mängualad.

Lisaks lubatakse peatada üldkasutatavatel pindadel aktiivmüük ja kauplustes degusteerimised.

Samuti pakuvad suuremad kaubanduskeskused ruume mobiilsetele või statsionaarsetele vaktsineerimispunktidele, kui riik seda soovib". Võõrustame seal meedikuid ja teeme oma kanalites tasuta üleskutseid ja reklaami võimalusele poeskäiguga vaktsineerimine ühitada," teatas liit.

"Olukord on taas kriitiline ja piirangute järgimise tagamiseks ei piisa vaid riigi ressursist. Seetõttu pingutame omalt poolt täiendavalt, et saaksime jätkata Eesti inimeste varustamist vajalike toodete ja teenustega ning tagada töö ja sissetulek oma töötajatele," ütles kaupmeeste liidu juht Nele Peil eneseregulatsiooni reeglite taaskehtestamist kommenteerides.

Liidu andmeil näitas kevadine kogemus, et eneseregulatsiooni kokkuleppel oli märkimisväärne mõju maski kandmise nõude täitmisele. Üle Eesti kandsid kevadel kaupmeeste liidu eneseregulatsiooniga liitunud poodides maske ligi 95 protsenti külastajatest. Maski kandmist mittesoovivatel inimestel soovitab liit ostelda e-poodides.

Kaupmeeste liit kutsub üles ka kõiki liitu mittekuuluvaid kaubandusettevõtteid ühinema samade meetmetega.

Rocca al Mare ja Kristiine keskus teatasid teisipäeva õhtul, et rakendavad maskikandmise kohustust juba alates 20. oktoobrist.

Lisaks maskikandmise kohustusele hakkavad 25. oktoobrist Rocca al Mare ja Kristiine keskuses kehtima ka kõik teised kaupmeeste liidu plaanitud reeglid nagu istumis- ja mängualade sulgemine ja üldaladel aktiivmüügi ja kauplustes degusteerimise peatamine.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: