Pentagon: Kabuli droonirünnak ei rikkunud seadusi, oli lihtsalt viga

USA droonirünnak tappis 10 tsiviilisikut, nende seas seitse last arvatud terroristi asemel.
USA droonirünnak tappis 10 tsiviilisikut, nende seas seitse last arvatud terroristi asemel. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Afganistani pealinnas Kabulis 29. augustil toimunud USA droonirünnak, milles hukkus kümme tsiviilisikut, oli traagiline viga, kuid ei rikkunud ühtegi seadust, teatas kolmapäeval pärast läbiviidud uurimist Pentagoni esindaja.

"Uurimine ei tuvastanud ühtegi seaduserikkumist, mille seas ka sõjaseaduse. Teostamisvead koos sidehäiretega viisid kahetsusväärsete tsiviilohvriteni," ütles uurimist juhtinud kindralleitnant Sami Said raportis.

Uurimise kohaselt uskusid rünnaku korraldanud sõjaväelased siiralt, et olemas on reaalne ja kohene oht USA vägedele ning käimasolevale evakueerimisoperatsioonile Kabuli lennujaamas.

"See oli lihtsalt viga. Aga tegemist ei olnud kuritegeliku käitumise või hooletusega," ütles Said ajakirjanikele Pentagonis.

President Joe Bideni administratsioon on saanud kaoseks pööranud vägede Kabulist lahkumise ajal toime pandud 10 ohvriga rünnaku tõttu palju kriitikat nii kodus kui välisriikides.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: