USA kongress kiitis heaks president Bideni hiiglasliku taristukava

{{1636173420000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / AP

USA kongressi esindajatekoda kiitis lõpuks reedel pärast demokraatide kuid kestnud sisetülisid heaks president Joe Bideni hiiglasliku mahuga taristuinvesteeringute paketi.

Juba augustis senati hääletuse läbinud kava kiideti esindajatekojas heaks suure enamusega pärast seda, kui eelnõu asus toetama ka üle tosina vabariiklase. 

1,2 triljoni dollari suuruse paketiga uuendatakse Ühendriikide vananenud teedevõrku, telekommunikatsiooni ja internetiühendust.

See läheb kokku Bideni valimislubadusega luua USA-s uusi töökohti ja parandada riigi konkurentsivõimet, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See seadus loob uusi töökohti, tasuvaid töökohti, ametiühinguis esindatud töökohti, mida allhanke korras tellida ei saa. Need töökohad muudavad meie transpordisüsteemi. Kõige olulisemad on siiski rahapaigutused reisijateveosse raudteel. Need on viimase 50 aasta suurimad investeeringud teedesse ja sildadesse ja rohkem investeeringuid ühistransporti kui iial varem olnud. Punkt," rääkis Biden.

Preisdendi sõnul on uus seadus suur asi just tööliste jaoks, kes end pikalt kontoritöötajate kõrval tõrjututena on tundnud. Nüüd on USA taasülesehitamine just sinikraede kätes.

Ehkki uus seadus võeti vastu parteideüleselt, olid selle peamised taganttõukajad siiski demokraadid. Esindajatekoja demokraadist eesistuja Nancy Pelosi sõnul on paketi vastuvõtmine ka austusavaldus Joe Bideni isikule.

"Me täname presidenti suurepärase juhtimise eest, visiooni eest, et ta on kõigi kongressis ja asepresidendina veedetud aastate jooksul edendanud teadmisi seadusandluse vallas ja austust kõigi rahvaesindajate vastu, pöörates suurt tähelepanu nende muredele ja eriti sellele, kuidas me saame koos töötada, et Ameerika rahva vajadusi täita," kõneles Pelosi.

Demokraatidel seisab siiski ees palju tööd, sest vaja on vastu võtta ka seadused sotsiaalkaitse parandamiseks ning kliimamuutuse ohjeldamiseks. Demokraadid lootsid need seadused juba reedel vastu võtta, kuid põrkasid oma partei vastuhäältele. Nimelt nõuavad parempoolsemad demokraadid parteideülest hinnangut uute seaduste kulukusele. Selline audit võib aga võtta nädalaid.

Ettepanek kulutada 1,2 triljonit dollarit taristu parendamisele ja 1,75 triljonit dollarit haridusele, tervishoiule, lastele ja puhtale energiale on Bideni poliitika keskne osa.

Toimetaja: Merili Nael, Arni Alandi

Allikas: ERR, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: