ÜRO tunneb muret Venemaa kohtuasja pärast inimõiguste ühenduse vastu

ÜRO Inimõiguste ülemvoliniku amet tunneb muret Venemaal algatatud kohtuasja pärast inimõiguslaste ühenduse Memoriaal vastu.

Ameti hinnangul on kohtuasi mõeldud lõpetama Venemaa ühe kõige tunnustatuma inimõigusorganisatsiooni tegevust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Venemaa hinnangul on Memoriaali puhul tegu välismaalt rahastatava organisatsiooni ehk nõndanimetatud välisagendiga, mis pole aga järginud välisagentide seadust.

Välisagentide seaduse alusel on Venemaal suletud mitu president Vladimir Putinit kritiseerivat või tema võimu ohustavat organisatsiooni.

"Me kutsume Venemaa võime üles tühistama välisagentide seaduse või seda oluliselt muutma, et seadus oleks kooskõlas riigi kohustustega inimõiguste vallas. Kutsume ka Venemaa valitsust üles austama arvamus-, sõna- ja koosolekuvabadust ning võimaldama ideede, kriitika ja eriarvamuste paljusust," ütles ÜRO Inimõiguste Ülemvoliniku Ameti pressiesindaja Liz Throssell.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: