Viljandi haigla lõpetab uuest aastast lepingud vaktsineerimata töötajatega

Foto: Olev Kenk/ERR

Viljandi haigla plaanib 31. detsembril erakorraliselt lõpetada tööleping kõikide töötajatega, kes pole koroona vastu vaktsineeritud. Vaktsineerimata töötajate esindaja Rain Arst peab vallandamist põhjendamatuks ja lubab ette võtta kohtutee.

Viljandi haigla ravijuht Mart Kull ütles, et novembris uuendati haigla töökeskkonna riskianalüüsi ja vaktsineerimise nõue kehtib 3. detsembrist kõikidel ametikohtadel. Vaktsineerimata töötajad pidid selleks päevaks teada andma, kas ja millal nad kavatsevad ennast kaitsesüstida.

"Nõue puudutab täna 16 töötajat otseselt, lisaks potentsiaalselt veel kaheksat, kes on Covidi infektsiooni läbi teinud," ütles Viljandi haigla ravijuht Mart Kull. "Nende hulgas on mitmeid meditsiinitöötajaid, aga ka meie tugiteenuste töötajaid."

Töö kaotab ka Jämejala erihooldusosakonna tegevusjuhendaja Rain Arst, kes leiab, et töötajate vaktsineerimise kohustuslikuks muutmine pole põhjendatud, pealegi ei aita see viirust haiglast eemal hoida. 

"Meid, vaktsineerimata töötajaid, testiti igal hommikul enne tööle asumist. Kahe kuu jooksul see meede toimis, vist üks positiivne saadi kätte. Samal ajal on korduvalt vaktsineeritud töötajad toonud osakondadesse viiruse sisse, ka praegu on mitmes osakonnas viirusepuhangud," lausus Arst.

Kull ütles, et uut riskianalüüsi tellides polnud eesmärk kaitsesüstimata  töötajatest lahtisaamine. Lahendus poleks ka nende kiirtestimise jätkamine.  

"Eesmärk on muuta meie töökeskkond turvalisemaks meie klientidele ehk patsientidele ja ka meie töötajatele endile. Testimine ehk kaitseks meie kliente, aga ei kaitse töötajaid endid," lausus Kull.

"Meie eesmärk on igal juhul minna lõpuni, vähemalt oma argumendid välja öelda igas kohtuastmes. Me oleme täiesti kindlad ja veendunud, et see meede on täiesti ebaproportsionaalne," ütles Arst.

Ravijuht lubab vaktsineerimata töötajatega kohtuda ja neid nõustada, et nende hirme maandada. 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: