Rootsi nõuab kõigilt riiki saabuvatelt välismaalastelt koroonatesti

Testimine Arlanda lennuväljal.
Testimine Arlanda lennuväljal. Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Kõik välismaalased, kes tahavad Rootsi minna, peavad ette näitama negatiivse tulemusega koroonatesti, mis ei tohi olla vanem kui 48 tundi, teatas Rootsi valitsus kolmapäeval.

Nõue jõustub 28. detsembrist ning kehtib kõigile üle 12-aastastele mittekodanikele ja alalise elamisloata inimestele ka Euroopa Liidust ja teistest Põhjamaadest.

"Kõik reisijad peavad olema võimelised esitama Rootsi saabudes Covid-19 nakkuse suhtes negatiivse testi olenemata riigist, kust nad tulevad," ütles valitsus avalduses.

Meedet taotles riiklik terviseamet koroonaviiruse ja selle omikroni variandi kiire leviku tõttu maailmas.

Erand tehakse vaid taanlastele, kes sõidavad läbi Rootsi Bornholmi saarele. Neil tuleb tõestada vaktsineeritust või esitada test, mis ei tohi olla vanem kui nädal.

Soome kehtestas teisipäeval negatiivse testi nõude, mis jõustub samuti 28. detsembrist ning käib ka vaktsineeritud EL-i kodanike kohta.

Omikroni variandi tõttu on riiki sisenemisel negatiivse testi esitamise kohustuse kehtestanud juba Portugal, Iirimaa, Küpros, Läti, Itaalia, Kreeka ja Austria.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: