Aab: valitsus ei lähtu ainult teadusnõukoja ettepanekutest

Jaak Aab
Jaak Aab Autor/allikas: Stenbocki maja Flickr

Riigihalduse minister Jaak Aab rääkis ERR-ile, et kuigi järgmisel nädalal veel uut teadusnõukoda ei ole, siis valitsus seetõttu Eesti koroonaolukorda arutamata ei jäta. Vajadusel kaasatakse eraldi eksperte.

Aab möönis, et võib-olla tõesti oleks olnud mõistlik uue nõukoja moodustamisega tegeleda varem, kuid lisaks teadusnõukojale esitavad ettepanekuid ja nõustavad valitsust ka teised asutused ja seetõttu töö tegemata ei jää.

"Valitsus lähtub erinevate instantside ettepanekutest ja soovitustest – olgu see terviseamet, sotsiaalministeerium, erinevad teised ministeeriumid, kui me vaatame valdkondades haridus või ettevõtlus," sõnas Aab.

Minister avaldas lootust, et uue komisjoni moodustamine toimub kiiresti ja uue nõukoja esimees Toivo Maimets koostöös peaministri ning töö- ja terviseministriga saavad peagi uue teadusnõukoja liikmed paika.

"Kui järgmiseks neljapäevaks pole toimunud esimest teadusnõukoja koosolekut, siis ekspertide käest saab arvamust ikka küsida," selgitas Aab.

"Seda saab riigikantselei otsustada, milliseid arvamusi veel juurde vaja on lisaks teistele instantsidele."

Toimetaja: Karel Vähi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: