ERR Riias: Läti valitsus pikendas eriolukorda veebruari lõpuni

Läti valitsus pikendas koroonaviiruse levikust tingitud eriolukorda riigis veebruari lõpuni ja jättis jõusse senised piirangud. Terviseministeeriumi hinnangul tuleb valmis olla, et omikroni tüve levik pärsib peagi lisaks tervishoiule ka teiste elutähtsate valdkondade toimimist.

Eriolukord Lätis pidi lõppema 11. jaanuaril ja valitsusel oli valmis ka piirangute leevendamise kava, kuid koroonaviiruse omikroni tüve leviku tõttu ei õnnestunud seda ellu viia, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Neljapäeval andis nakkusega proovi ligi 1900 inimest, vaktsineerituid on haigestunute seas nüüd juba kaks korda rohkem kui neid, kes pole saanud ühtki kaitsesüsti. Küll aga oli 17 surnu seas vaid üks vaktsineeritud inimene.

Eriolukorra ja karmide piirangutega tuleb leppida vähemalt veebruari lõpuni. Läti terviseministeeriumi prognoos lubab õige pea juba 3000 uut nakatunut päevas.

"Et hakkasime Riia lennujaamas õigel ajal testima riiki saabujaid, õnnestus meil teiste maadega võrreldes välismaalt sisse toodud omikroni tüve levikut Lätis aeglustada," ütles terviseminister Daniels Pavluts.

Läti seadis piirid vaktsineerimistõendite kehtivusele - Jansseni vaktsiini puhul kehtib tõend viis, teiste puhul üheksa kuud, kusjuures see aeg on tähtis reisides, teenuseid saades ja kultuuriüritusi külastades. Tööl käia saab selle aja möödudes edasi, kuid kehtib range soovitus teha tõhustusdoos.

Pikeneb seniste toetuste saamise aeg. "Nii kaua, kui meil on jõus piirangud ja keelud ettevõtlusele, jäävad jõusse ka majanduse toetusmeetmed," kinnitas peaminister Krišjanis Karinš.

Peagi peab Lätis avalikes kohtades kandma vaid meditsiinilist maski või FFP2 respiraatorit, riidest näokate ei sobi.

Koalitsioon kaalub võimalust muuta vaktsineerimine vanemaile kui 60-aastastele kohustuslikuks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: