Ahvirõuged on jõudnud juba 15 riiki
Iisrael, Austria ja Šveits on seni viimased riigid, mis teatanud kinnitatud ahvirõugetejuhtumist, kuid Maailma Terviseorganisatsioon WHO hoiatab, et riikide nimekiri pikeneb.
Euroopas, USA-s, Kanadas ja Austraalias on seni tuvastatud juba üle 80 ahvirõugejuhu. Haiguse selline levimine valmistab peamurdmist teadlastele, sest tegu on haigusega, mis tavaliselt levib hoopis Kesk- ja Lääne-Aafrikas. Teadlased lohutavad, et tegelikult pole ahvirõuged kuigi nakkav ega ka mitte kuigi raske haigus. Suurem osa haigestunuid saab terveks paari nädalaga.
Parasjagu Kaug-Ida riikides ringsõidul viibiva USA presidendi Joe Bideni sõnul on ahvirõugete levik murettekitav ning USA teeb tõsist tööd haiguse leviku pidurdamiseks ning vaktsiinide leidmiseks.
Euroopas on ahvirõuged peale eelnimetatud riikide jõudnud levida ka Ühendkuningriiki, Hispaaniasse, Portugali, Saksamaale, Belgiasse, Prantsusmaale, Hollandisse, Itaaliasse ja Rootsi.
Ahvirõuged on minevikus pikka aega Euroopat laastanud rõugete lähisugulane. Oma surma, hirmu ja õudust külvanud sugulasega võrreldes on aga tegu mitme suurusjärgu võrra leebema haigusega, mis pealegi levib ainult vahetu kokkupuute kaudu haigestunuga, tema riiete või voodipesuga.
Toimetaja: Arni Alandi
Allikas: BBC - Reuters