Vene sõdur sai Ukrainas tsiviilisiku tapmise eest eluaegse vangistuse

{{1653300900000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/EPA/EPA/Tanya Gordienko

Esimene sõjakuritegude kohtuprotsess Ukrainas jõudis esmaspäeval lahendini, kui Kiievi Solomjanski ringkonnakohus mõistis tsiviilisiku tapmise eest 21-aastasele Vadim Šišimarinile eluaegse vangistuse.

Šišimarin mõisteti süüdi 62-aastase Oleksandr Šelõpovi tapmises 28. veebruaril Ukraina kirdeosas. Šišimarin tunnistas Šelõpovi tulistamist, põhjendades oma tegu sellega, et teda kästi, vahendab BBC.

Ukraina võimud on varem öelnud, et süüdistatav tegi uurijatega koostööd ja tunnistas fakte.

Prokuröride sõnul juhtis Šišimarin tankidivisjoni üksust, kui tema konvoi rünnaku alla sattus.

Tema ja veel neli sõdurit varastasid auto ning Sumõ oblastis Šupahhõvka küla lähedal sõites kohtasid nad jalgrattal 62-aastast meest.

"Üks sõdur käskis süüdistataval tsiviilisik tappa, et ta neid hukka ei mõistaks," teatas prokuratuur kohtuprotsessi alguses.

Šišimarin tulistas seejärel Kalašnikovi automaatrelvast sõiduki aknast ja mees suri silmapilk, mõnekümne meetri kaugusel oma kodust.

Mai alguses teatasid Ukraina võimud Šišimarini vahistamisest üksikasju avaldamata, avaldades samal ajal video, milles Šišimarin ütles, et tuli Ukrainasse võitlema, et oma ema rahaliselt toetada.

Ta selgitas oma tegusid sõnadega: "Mulle anti käsk tulistada, ma tulistasin teda ühe korra. Ta kukkus ja me jätkasime oma teekonda."

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: