Haigekassa on välja maksnud neli vaktsiinikahju juhtumit

Vaktsineerimine
Vaktsineerimine Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kahe kuu jooksul on haigekassale laekunud 872 Covid-19 viiruse vastase vaktsineerimise tõttu raske tervisekahju hüvitamise taotlust, millest nelja puhul on nüüd tuvastatud põhjuslik seos kahju ja vaktsineerimise vahel ning tehtud väljamakse.

Haigekassa finantsosakonna juhi Riho Peeki sõnul on mainitud nelja taotluse puhul tänaseks tehtud väljamaksed. "Kokku oleme vaktsiinikindlustuse fondist väljamakseid teinud 8000 euro eest ning väljamakse suuruseks on siiani kõigi puhul olnud 2000 eurot," lisas Peek.

Vaktsiinikindlustuse fondi projektijuht Reili Kaber rääkis, et tänaseks on hüvitisest maksmise keeldumise otsus tehtud 175 taotluse puhul, mis ei vastanud rakendusaktis seatud nõuetele.

"Peamiselt pöörduvad inimesed haigekassasse tervisehädadega, mis on seotud hingamisraskuste, kiirenenud pulsi või liikumise- ja liigesevaludega. Kaebuste hulka kuuluvad veel infarkt, peapööritus ja tasakaaluhäired. Esineb ka nahalööbeid, sügelust ja jalgade paistetusi, aga ka trombe," lisas Kaber.

Vaktsiinikahju hüvitis on ühekordne väljamakstav tulumaksuvaba hüvitis inimesele, kellel on  Covid-19 vastase vaktsineerimise tagajärjel tekkinud raske tervisekahjustus. Kahjustus peab olema kestnud vähemalt neli kuud või lõppenud inimese surmaga ning tervisehäire peab olema arsti poolt dokumenteeritud. Tervisekahju seost vaktsiiniga hindab ravimiamet.

2022. aastal hüvitatakse tagasiulatuvalt Covid-19 vaktsiinide põhjustatud kahjujuhtumid, mis ilmnesid alates 2020. aasta detsembrist. Alates 2023. aastast laieneb vaktsiinikindlustus ka muudele vaktsiinidele, sh immuniseerimiskava vaktsiinid, gripi-, puukentsefaliidi ja reisivaktsiinid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: