Välitööd viivad riigiametnikud Ida-Virumaale

Riigiametnikud sõitsid välitöödele Ida-Virumaal.
Riigiametnikud sõitsid välitöödele Ida-Virumaal. Autor/allikas: Urmet Kook

Esmaspäevast reedeni teevad Ida-Virumaa kohalike omavalitsuste ametnikud välitöid, et suurendada elanike usaldust riigi vastu ja kodanikuaktiivsust.

Mitmes kohalikus omavalitsuses tehtavaid välitöid aitavad kohapeal korraldada integratsiooni sihtasutus ja Ida-Virumaa ettevõtluskeskus. Välitöödega soovitakse suurendada kohalike elanike usaldust riigi vastu ja kodanikuaktiivsust, anda ülevaade, mida nii riik kui ka kohalikud omavalitsused Ida-Virumaal viie aasta jooksul teinud on ja mis on tegemata jäänud.

Asutused plaanivad töövarjupäevi organisatsioonides ja arutelusid kohalike omavalitsustega, ettevõtmistega tahetakse tugevdada sidemeid kohalike eestvedajate ja riigisektori juhtide vahel.

Välitööd algavad 15. augustil avakonverentsiga, 16.–18. augustil toimuvad seminarid ning saab töövarjuks olla hariduse ja keskkonna valdkonnas. Kokkuvõte välitööde kohta tehakse 19. augustil lõpukonverentsil. Välitöid korraldab kultuuriministeerium.

Esimest korda tegid ametnikud välitöid Ida-Virumaal 2017. ja 2018. aastal kultuuriministeeriumi eestvedamisel. 2019. aastal korraldas välitöid rahandusministeerium Kagu-Eestis ja möödunud aastal Kesk-Eestis.

Ametnike välitööd Ida-Virumaal langevad samale ajale, kui arutatakse Narva tank-monumendi eemaldamist.

Toimetaja: Renate Tolmats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: