Terviseamet peab koroonavaktsiinide mahutamiseks uued külmikud hankima

Moderna koroonavaktsiin.
Moderna koroonavaktsiin. Autor/allikas: Mufid Majnun / Pixabay

Terviseamet ostab riigihankega oma ravimilattu uued sügavkülmikud, sest Moderna koroonavaktsiini doosid on varasemast teistsugustes anumates, mis võtavad külmkapis kaks korda rohkem ruumi.

Riigi tugiteenuste keskus alustas 2. septembril hanget, et tellida terviseameti ravimilattu sügavkülmikud Eestisse saabuva vaktsiini hoiustamiseks. Hanke eeldatav maksumus on 215 000 eurot.

Terviseameti meediasuhete spetsialist Kirsi Pruudel ütles ERR-ile, et uusi külmikuid on neil vaja Moderna vaktsiinide hoiustamiseks.

"Moderna vaktsiini doosid ei ole enam kümnedoosilistes viaalides, nagu seni on olnud, vaid on viiedoosilised viaalid," selgitas ta.

Uued viaalid võtavad Pruudeli sõnul külmikus kaks korda rohkem ruumi, kuid on samas kasutajasõbralikumad, sest neid ei pea enam lahjendama.

"Lisaks väheneb sellega vaktsiinikadu, sest avatud viaal tuleb ära kasutada vaktsiinitootja poolt määratud aja jooksul," lisas Pruudel.

Hankedokumendid näevad ette, et selle aasta jooksul ostetakse kuni 20 meditsiinilist sügavkülmikut

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: