USA annab tänavu Eestile julgeolekuabi 140,5 miljonit dollarit

USA mobiilsed mitmikraketiheitjad HIMARS 2022. aasta mais õppustel Saaremaal.
USA mobiilsed mitmikraketiheitjad HIMARS 2022. aasta mais õppustel Saaremaal. Autor/allikas: Kaitseväe peastaap

Ameerika Ühendriikide Kongress võttis eelmisel nädalal vastu eelarve lisapaketi, mis muu hulgas näeb ette tänavu Eestile suunatud julgeolekuabi suurenemist 140,5 miljoni dollarini.

Suurem osa sellest summast läheb kaitseväe kavandamisel oleva M142 HIMARS-i programmi elluviimisele aastaks 2025, teatas kaitseministeerium.

"Ühendriikide liidriroll praeguses julgeolekukriisis on olnud tugev ja peale Ukraina toetamise on see toetus laienenud ka neile riikidele, kes on Ukrainat enim aidanud," ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

Rahastus on osa mahukast julgeolekupaketist, mille USA on suunanud Ukraina ja NATO idatiiva riikide kaitsevõime tugevdamiseks. USA on toetanud erinevaid kaitsealaseid arenguid Eestis, viimase viie aasta jooksul on finantstoetus erinevate hangete ja taristuprojektide jaoks olnud 228 miljonit dollarit. Varem on julgeolekuabi kasutatud suurekaliibrilise laskemoona varude täiendamiseks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: