Omniva kukkus kahjumisse

Omniva tänavuse üheksa kuu majandustulemused jäid alla 2021. aasta tulemustele, kontsern teenis kolme kvartaliga 700 000 eurot kahjumit.

Kontserni äritulud olid kokku 91 miljonit eurot, vähenedes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 16 protsenti. Tulud vähenesid kõigis teenuste gruppides, enim langesid rahvusvahelise transiiditeenuste tulud. Ärikulud olid kokku 91,7 miljonit eurot, vähenedes aastaga kolm protsenti. 

Kontsern teenis üheksa kuuga 699 000 eurot ärikahjumit. Majandustulemust mõjutasid rahvusvaheliste teenuste mahtude langus, kasvavad kütuse- ja energiahinnad ning madalam tarbijate kindlustunne, märkis Omniva pressiteates. 

Omniva teatas, et tulude vähenemise põhjuseks oli eelkõige Venemaa sissetungi Ukrainasse kuna rahvusvahelised teenused ja tulud olid valdavalt sõltuvad kriisipiirkonnast. Kulude vähendamiseks optimeeriti kanderinge ja põhivedusid ning värvati planeeritust vähem uusi töötjaid.

"Oleme rahvusvahelise transiiditeenuste äri tegevuses ümber orienteerunud ning keskendume uutele turgudele, kust loodame mahtude järkjärgulist taastumist," ütles Omniva juhatuse esimees Mart Mägi. "Pakkumaks kiiret ja keskkonnasõbralikku teenust laiendame ja uuendame oma pakiautomaadi ning postivõrgustikku üle Baltikumi ja investeerime uude tehnoloogiasse."

Sel ning järgmisel aastal paigaldab Omniva 267 pakiautomaati üle Baltikumi. Aasta algusest on Eestisse paigaldatud ligi 40 uut pakiautomaati. Uue teenusena algas augustis virtuaalse pakiväljastuse teenuse osutamine Eesti väikesaartele.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: