Oktoobri alguses remonti läinud Auvere elektrijaam alustas taas tööd

Eesti Energia Auvere elektrijaam, mis oli alates oktoobri algusest hooldusremondis, alustas neljapäevast taas tööd.

Tavaliselt ei kavandata hooldustöid külmemale ajale, kuid Eesti Energia ei saanud soovitud ajaks kätte vajalikke komponente, mistõttu tuli tööd edasi lükata.

2018. aastal avatud Auvere elektrijaamal on olnud pidevalt probleeme. Eesti Energia kinnitusel parandavad lõppenud hooldustööd jaama töökindlust.

"Me ka enne remonti panekut ütlesime, et teeme tegelikult hästi massiivseid töid samaaegselt. Aastahoolduse, moderniseerimise ja kolmandaks ka kütuse etteannete ühendamise uue keemiatehasega. Suutsime enam-vähem selle graafikuga hakkama saada, mõni päev läks üle, sest hooldusmahud läksid suuremaks," rääkis Enefit Poweri juht Andres Vainola.

Vainola sõnul ei oleks Auvere jaama töös olemine viimastel nädalatel elektri hinda mõjutanud. "Me oleme väga kaugel tiputarbimisest. Kui vaadata meie elektrijaamu, siis nad tegelikult aitavad ikkagi tagada regioonis tootmisvarustuskindlust ja elektri hind tuleneb ikkagi kallitest gaasielektrijaamadest Lätist ja Leedust," ütles ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: