Eesti Energia käivitas Auvere jaama

Auvere elektrijaam.
Auvere elektrijaam. Autor/allikas: Eesti Energia

Eesti Energia käivitas neljapäeval Auvere soojuselektrijaama ning reedel läheb see taas turule. Jaam oli novembri lõpust saadik rikke tõttu remondis.

"Täna panime jaama tööle ning hetkel töötab see poole võimsusega. Reedel saavutab Auvere jaam täisvõimsuse ning hakkab taas turule elektrit pakkuma," ütles Eesti Energia pressiesindaja Mattias Kaiv neljapäeval ERR-ile.

Kaiv täpsustas, et neljapäeval töötab jaam 235-megavatise võimsusega.

"Teised kuus Enefit Poweri juhitavat jaama on jätkuvalt korrapäraselt turul ja töös," rõhutas Eesti Energia esindaja. Enefit Power on Eesti Energia allüksus, mis haldab Narva elektrijaamu.

Auvere elektrijaam oli alates oktoobri algusest hooldusremondis ning alustas 24. novembril tööd, kuid pidi rikke tõttu juba 27. novembril taas töö töö peatama, kuna jaama soojusvahetis oli leke.

Ettevõtte teatel on juhitavate elektritootmisvõimsuste plaanilised hooldused selleks talveks suuremas osas tehtud. 

2018. aastal avatud Auvere elektrijaamal on olnud pidevalt probleeme. Novembris lõppenud hooldustööd tehti selleks, et parandada jaama töökindlust.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: