Lumesadu jätkub, transpordiamet soovitab liiklemist vältida

Lumetuisk Tallinnas.
Lumetuisk Tallinnas. Autor/allikas: Kaarel Tooming/ERR

Ilmateenistuse prognoosi järgi levib kolmapäeva varahommikul Lõuna-Eestist alates tihe lumesadu üle Eesti ning kolmapäeval võivad teeolud olla keerulised. Transpordiamet soovitab inimestel liiklemist võimalusel vältida.

Ööl vastu kolmapäeva on saartel ja mandri läänerannikul mitmel pool jäidet, võib ka jäävihma sadada. Varahommikul levib Lõuna-Eestist alates tihe lumesadu üle maa. Lumesaju hulk võib päeva jooksul olla kuni 10, kohati kuni 15 sentimeetrit. Kagutuul ulatub iiliti 10 kuni 14 meetrini sekundis ning põhjustab tuisku.

Transpordiamet soovitab praeguste ilmaoludega liiklemist vältida. Kui sõitu hilisemaks ajastada pole võimalik, siis tuleb sõidukijuhil olla äärmiselt ettevaatlik ja valida teeoludele vastav sõidustiil, öeldi ametist.

Liiklejatel palutakse arvestada, et talvised teeolud on muutlikud ning teekonda planeerides tuleb varuda rohkem aega, vajadusel vähendada sõidukiirust, vältida ohtlikke manöövreid ja hoida pikivahet. Kindlasti ei ole lubatud maksimaalne kiirus sobilik liiklemiseks tuisu, lumevaalude ja libedaga.

Liiklejatelt ootab transpordiamet infot teeolude kohta telefonil 1247. Lisainfot teeolude ja liikluspiirangute kohta vaata SIIT.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: