Prokuratuur: Eesti selgitab välja, kas saab Danske trahvist osa

Prokuratuuri justiitsküsimuste nõuniku Indrek Tibari sõnul on Eesti teinud USA õiguskaitseasutustega Danske Banki rahapesukahtluse uurimisel tihedat koostööd ning hetkel tegeleb Eesti selgitamisega, kas riigil on võimalik trahvisummadest osa saada.

Danske Bank tunnistas end USA uurimises süüdi läbi Eesti filiaali toimunud pangapettuses. Teisipäeval võttis Danske Bank vastutuse ja aktsepteeris enam kui kahe miljardi dollari suuruse trahvi.

Samuti on Danske Bank nõustunud tasuma 413 miljonit dollarit väärtpaberi- ja börsikomisjoniga (Securities and Exchange Commision) tehtud kokkuleppe alusel.

Tibari sõnul on Ameerika Ühendriigid kõrgel tasemel osutanud Eesti ametiasutuste olulisele abile nende tulemusteni viinud uurimistes.

"Otsused, kas Eesti või mistahes teine riik sellest trahvist osa saab, teevad Ameerika Ühendriikide ametkonnad trahvimisotsustest eraldiseisvalt. Aastate vältel USA ametkondadega loodud koostöösidemete raames tegelemegi hetkel selle välja selgitamisega, kas ja millises ulatuses on Eestil võimalik määratud trahvidest osa saada," ütles Tibar.

Tibari sõnul ei mõjuta trahvi määramine Eestis läbiviidavat kriminaalmenetlust, milles on kohtueelne uurimine lõpule viidud. "Kuue inimese kaitsjad tutvuvad praegu kriminaalmenetluses kogutud materjalidega ning tutvumisaeg on praegu antud veebruari keskpaigani," sõnas ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: